Akbank yönetimine atama

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Akbank yönetimine atama
Akbank Yönetim Kurulu Üyeliğine, Citi Markets and Banking’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Üst Yöneticisi (CEO) William J. Mills’in atandığı bildirildi.
Akbank’tan yapılan yazılı açıklamada, Citigroup Yönetim Kurulu Başkanı ve Akbank Yönetim Kurulu Üyesi Sir Winfried Bischoff’un, Citi’deki diğer sorumluluklarından kaynaklanan iş yükünün fazla olmasından dolayı Akbank’taki görevinden ayrıldığı ve yerine Mills’in getirildiği kaydedildi.
Citigroup Üst Yöneticisi (CEO) Vikram Pandit, 2006 yılında Citi’nin Akbank’ın yüzde 20’sine yaptığı yatırımın, Akbank’a, Türkiye’ye ve kendi büyümesine yapmış olduğu stratejik ve uzun süreli bir yatırım olduğunu belirterek, "Bu böyle kalacaktır ve Türkiye’deki büyüme planlarımızın merkezinde olacaktır. Son 16 ay içerisinde kaydedilen ilerlemeden memnunuz. Hissedarlarımızın ve müşterilerimizin menfaati için Akbank ile olan ilişkimizi güçlendirmek ve iki kurum arasındaki işbirliğini derinleştirmek istiyoruz" görüşünü aktardı.
Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Erol Sabancı da, Sir Winfried’e katkılarından dolayı teşekkür ederek, Winfried’in yerine Mills’in atanmış olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, "Kendisinin bankamıza yapacağı katkıları sabırsızlıkla beklemekteyiz" dedi.

Milliyet

Geri