gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Akdeniz’de cennetten bir köşe

Konu, 'Tatil Beldesi Resimleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

meis adası resimleri
    Kaşa gitmeye karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk iş ulaşım sorununu halletmek. Kendi aracınız ile gitmeniz size orada ulaşım özgürlüğü sağlasa da İstanbul-Kaş arasının yaklaşık 950 km olduğunu unutmayın. Yani sizi uzun bir yolculuk bekliyor. Otobüs ile Kaş yaklaşık 15 saat sürüyor. İstanbul’dan Kalkan ve Kaş’a, Kamil Koç, Metro ve Pamukkale turizmin direkt seferleri var. Kaş’a Fethiye üzerinden aktarma yapanak da gidebilirsiniz. Fethiye’ye bir çok otobüs firmasının seferleri var. İstanbul-Fethiye yaklaşık 850 km, Fethiye Kaş arası ise 108 km.

abii bir de uçak alternatifi var. Kaş, Antalya Havalimanı’na 200, Dalaman Havalimanı’na ise 160 km uzakta. Daha yakın olduğu için Dalaman Havalimanı’nını tercih etmenizi öneririm. Dalaman’a THY’nin ve Onur Air’in uçuşları var. Uçak tarih ve saatlerine internet sitelerinden de ulaşabilirsiniz.

KAPUTAŞ PLAJI
    Kalkan-Kaş yolunda dağların ve virajların arasında giderken bir anda beliren bir plaj Kaputaş Plajı. Kalkan’dan araba ile yaklaşık olarak 10 dakika, Kaş’tan ise 20 dakika uzaklıktaki plaja 200’e yakın basamak merdiven inerek ulaşılıyor.

Üşenmeyip o merdivenlerden inin ve masmavi denizin kıyıda turkuaza dönüştüğü, bembeyaz çakıl taşları ile kaplı, tropikal bir adayı andıran bu minik sahildeki, dalgaların ve denizin keyfini çıkarmadan sakın Kaş’tan ayrılmayın.

KÜÇÜK ÇAKIL-BÜYÜK ÇAKIL
    Küçük Çakıl, yürüyerek merkezden 5-10 dakika uzaklıkta. Güneşlenmek için kayalıkların üzerine platformlar oluşturulmuş. Büyük Çakıl ise Küçük Çakıl’ı geçtikten sonra yürüyerek 20 dakika kadar uzaklakta. Ancak yokuş yukarı olduğu için yürümek yerine limanın yanından kalkan minübüsler ile gitmenizi öneririm. İki yerde de kaynak suyuları çıktığı için deniz suyu sıcaklığı oldukça soğuk.

MEİS ADASI

Meis adası Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın adası. Kaş’tan Meis’e günü birlik turlar var. Ancak bunun için pasaportunuzun ve vizenizin olması gerekiyor. Onun için gitmeden önce vize işlemlerini halletmeniz gerekiyor.

YUNUSLAR İLE YÜZME
    Çukurbağ Yarımadası’nın hemen girişinde denizin içindeki minik havuzda yunuslar var. Burası daha çok rehabilitasyon için kullanıyorsa da halka da açık. Belirli ücret dahilinde yunuslar ile yüzebiliyor, resim çektirebiliyorsunuz.

ALIŞVERİŞ
    Bir çok turistlik bölgede satılan tişört, çanta ve takı gibi hediyeliklerin yanı sıra Kaş’ta gerçekten çok zevkli takı ve aksesuarlar bulabilirsiniz. Daha çok ham ketenlerin kullanıldığı otantik kıyafetler, değişik kesimli etek ve pantolonların yanı sıra özel dokuma kumaş dükkanlarını tavsiye ediyorum. Bu aralar plajlarda havlu yerine kullanılabilen, peştemal tarzı özel dokuma kumaşlar Kaş’ta da çok moda. Kaş’a gitmişken bunlardan birer tane edinmeniz gerek. Üstelik Kapalaçarşı’dan da daha ucuza satılıyor. Değişik renk ve desen ya da düz seçenekleri var.
    Bir diğer çok fazla gördüğüm şey ise ‘oya’lardı. Kaş halkı trendi yakalamış. Bir çok ünlü markanında koleksiyonlarında detay olarak kullandığı oyalar, aksesuardan takılara kadar bir çok şeyde kullanılmış.

Akdeniz’de cennetten bir köşe konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cennetten bir köşe Cide resimleri

Cennetten bir köşe Cide resimleri

cide resimleri cide resmi resmi sitesi cennetten görüntüler İtiraf ediyorumki bu bölüme yani özellikle Karadeniz bölgesindeki tanıtımlara konu açana kadar bu bölgenin cennet kadar güzel olduğunu bilmiyordum evet az çok yeşilini biliyordum duyuyordum ama resmen ben Karadenize aşık oldum diyebilirim inşallah ölmeden önce bu bölgeyi görmeyi Allah herkese ve tabiki banada nasip eder olmaz böyle...
  2. HayaL'in Kalbinden Bir Köşe

HayaL'in Kalbinden Bir Köşe

Merhaba hanımlar.Bu köşede sizlerle kendi yazdığım şiirleri ,öyküleri ,denemeleri v.s. kısacası tüm edebi ürünlerimi paylaşacağım.Onları sizin beğeninize sunarak görüşlerinizi isteyecek ve sizden olumlu ya da olumsuz eleştri bekleyeceğim. Şimdiden Herkese Teşekkürler...
  3. Cennetten bir köşe:İsviçre

Cennetten bir köşe:İsviçre

Sizcede bu resimler cennetten bir köşeyi andırmıyor mu :)
  4. Hoş bir köşe dekorasyonu

Hoş bir köşe dekorasyonu

Makyaj aynası dekorasyonu antre dekorasyonu Sizde bu hoş dekorasyonu yatak odası dekorasyonunuzda ya da giriş dekroasyonunuzda yapabilrisiniz meleklerim. Benim tüylü puf modeli çok hoşuma gitti. Rengarenk tabloda hoş bir görünüm oluşturmuş.
  5. Şık bir köşe dekorasyonu

Şık bir köşe dekorasyonu

Hoş köşe dekorasyonu Modern köşe dekorasyonu Lavabonun camdan olması ve altında kırmızı taşlarla çevrili olan lavabonun etrafı çok şık duruyor meleklerim. Aradan gelen ışıklandırmalarla tam bir köşe dekorasyonunu oluşturmuş. Çok şık bir görüntüyü ele veren lavabo tasarımıyla kahverengi tonlarından oluşan duvar ve çekmeceler ahşap görünümü kazandırmış. Lavabosunu yenilemek isteyen meleklere...

Sayfayı Paylaş