gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Akfen üç santral kuracak

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, toplam 2.400 MW'lik santral için lisans başvurusu yaptıklarını ve yabancı ortakla beraber 2008'de santralın inşaatına başlayacaklarını söyledi. Akın, "Biri Samsun'da doğalgazlı, diğer ikisi de Sinop'ta ithal kömürlü olmak üzere üç tane 800'er MW'lik santralın yapımı için Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'na (EPDK) lisans başvurusu yaptık. 2008 yılında yabancı ortakla inşaatına başlayacağız" dedi. Akın, "Sadece dağıtım değil, üretim tesislerinin de özelleştirilmesini bekliyoruz. Bak-İşlet-Devret modeli de yatırımcıya sunulabilir" şeklinde konuştu.

Milliyet

Akfen üç santral kuracak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rüzgar santrallerine ilgi büyük

Rüzgar santrallerine ilgi büyük

Yenilenebilir enerji kaynaklarından 'rüzgar enerjisi' yatırımına özel sektörden yoğun ilgi olduğu ve yerli-yabancı bazı firmaların santral kurmak için şimdiden hazırlıklarını tamamladıkları bildirildi. Rüzgar enerjisine dayalı üretim tesisi için lisans başvurularının beklenenden çok olması ve birikmesi üzerine bir süre başvuru almayan, daha sonra da belirlediği başvuru tarihini erteleyen...
  2. Akfen Club Otel

Akfen Club Otel

Akfen Club Otel Resimleri ..." "Akfen Club Otel Bilgileri ..." Oda Özellikleri: Akfen Club Otel Uludağ'da 6 sı suit oda olmak üzere toplam 48 oda bulunmaktadır. Bütün odalarda telefon, Tv, müzik yayını, mini bar ve saç kurutma makinesi gibi donanımlar bulunmaktadır. Otel Özellikleri: Akfen Club Otel Uludağ'da bar, kapalı restaurant ve konferans salonu hizmetinize...
  3. Hormonal İletİŞİm Santrallerİ: Tİroİd Bezlerİ

Hormonal İletİŞİm Santrallerİ: Tİroİd Bezlerİ

Özellikle çocuklar oldukça yüksek bir aaaabolizma hızına sahiptirler. Bunun nedeni, bu dönemde vücut hücrelerinin besinlerden daha yüksek bir verimle enerji elde etmeleridir. Vücut hücrelerinin çalışma hızlarını denetleyen ve belirleyen ise tiroksin isimli hormondur. Uçaklarda, uzay mekiklerinde, hatta bazı modern otomobillerde aracın o anki durum ve kapasitesini denetleyen kontrol...
  4. Pakistan'da NATO ikmal santraline saldırı

Pakistan'da NATO ikmal santraline saldırı

Pakistan'da militanlar, ülkenin kuzeybatısındaki NATO ikmal terminaline saldırdı. Polis yetkilileri, Afganistan'daki NATO askerlerine malzeme ikmalinde kullanılan, Pakistan'ın Peşaver kentindeki terminale militanların bu sabah roketlerle düzenlediği saldırıda 12 nakliyat aracının tahrip olduğunu belirtti. Afganistan'da üslenen ABD ve NATO güçleri, ikmal malzemelerinin yüzde 75'e yakınını...
  5. MEB Santral Numaraları

MEB Santral Numaraları

meb santral santral numaraları Ana Bina: 0-312-4191410 (20 hat) Ek Bina( Yeni Karamürsel Yanı): 0-312-4175070 (10 hat) Beşevler Kampüsü: 0-312-2126020 (10 hat) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (Beşevler): 0-312-2969400 Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (Bakanlık):0 (312) 425 73 51 (pbx 26 hat) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (Adnan Güneşoğlu Kampüsü): 0-312-4974000 Çıraklık...

Sayfayı Paylaş