gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Akıl İle İlgili Özlü Sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Akıl İle İlgili Özlü Sözler kısa Akıl İle İlgili Özlü Sözler facebook

Facebook sayfanızda ya da msn iletinizde kullanacağınız akıl ile ilgili söylenmiş oaln özlü sözleri bu yazımızda siz üyelerimiz ve misafirlerimizle paylaşıyoruz Melek'ler.

Her zaman aklımızın ardısıra gidelim, halkın takdiri de, canı isterse ardımızdan gelsin. ( Montaigne)
    İnsanı hayvandın ayıran akıldır. İnsan akıldan uzaklaştığı zaman, hayvan ortaya çıkar. ( Alfred ve Vigney)
    İnsanlara en adil şekilde dağıtılan nimet akıldır. Çünkü hiç kimse aklından şikayetçi değildir. ( Montaigne)
    Doğru işlemeyen akıl, keskinmiş, neye yarar? Saatin iyiliği koşmasında değil, doğru gitmesindedir.(Vauvenargues)
    İdrak-i mali bu küçük akla gerekmez, Zira bu terazi o kadar sıkleti çekmez. ( Ziya Paşa)
    Aklın gücüne hiçbir engel karşı duramaz. C. Marcus Aurelius)
    Akıl ve dirayetin ak saçlılarınki gibi, ama kalbin masum çocuklarınki gibi olsun. ( Schiller)
    Ham düşünceleri, ancak akıl pişirir. ( Firdevsi)
    Aklın bağlamadığı dostluğu, akılsızlık kolayca çözebilir. ( W. Shakespeare)
    Allah mahvetmek istediği kimsenin önce aklını alır. ( Euripides)
    Hayatta başarılı olmak için akılsız görünmeli, ama akıllı olmalıyız. ( Charles De Montesguieu)
    Elinizde ise başka insanlardan daha akıllı olun, ama sakın bunu onlara söylemeyin. ( P. Lord Chesterfield)
    Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz. ( Montaigne)
    Ben bilmediğimi bildiğim için diğer insanlardan akıllıyım. ( Socrates)
    Sahip olmadığı şeylere üzülmeyen ve sahip olduklarına sevinen, akıllı bir insandır. ( Epictetos)
    Akıllı bir insanın ülkesi, bütün dünyadır. ( Aristofanes)
    Akıllı bir kimse, kazandığı paranın birazını, aldığı nasihatin ise birçoğunu saklar, muhafaza eder. ( Harry Karns)
    Akıllı adam hep kitapları, hem de doğrudan doğruya hayatı okur. ( Lin Yutang)
    Akıllı bir kimse, düşmanından da akıl öğrenmeyi ihmal etmez. ( Beydeba)
    Akıllar, zayıf taraflarını bildiklerinden, yanılmayacakları ileri sürmezler. ( Thomas Jefferson)
    Aptallar akıllarından pek az şey öğrenirler, ama akıllar, aptallardan çok şey öğrenirler. ( M.P. Cato)
    Akıllı olmak da bir şey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır. ( Descartes)
    İnsanlar akılsızlıkları yüzünden alınlarında yazılı olandan daha acı çekerler. ( Eflatun)
    İnsan, talihsizlikten ve mutsuzluktan değl, akılsızlıktan korkmalı. ( Thomas Carlyle)
    Akılsızlar, hırsızların en zararlılarıdır. Zamanınızı ve neşenizi çalarlar. (Goethe)

Akıl İle İlgili Özlü Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğrenme ile ilgili özlü sözler

Öğrenme ile ilgili özlü sözler

hamilelikle ilgili güzel sözler öğrenmenin yaşı yoktur atasözünün anlamı öğrenmek ile ilgili sözler öğrenmenin yaşı yoktur atasözü öğrenme ile Öğrenmenin yaşı ve sınırı yoktur yeterki siz isteyin ve hevesli olun.Sizlerle öğrenme ile ilgili güzel sözleri paylaşmak istiyorum=) Bilgisiz bir kimse, savaş davuluna benzer, sesi çok, içi boştur. (Sadi) Bilgisizlik kolay ve rahat elde edildiği için...
  2. Öğrenme İle İlgili Özlü Sözler

Öğrenme İle İlgili Özlü Sözler

Öğrenme İle İlgili Özlü Sözler ? Selam kızlar sizden Öğrenme İle İlgili Özlü Sözler istiyorum :)
  3. Değişim İle İlgili Özlü Sözler

Değişim İle İlgili Özlü Sözler

Değişim İle İlgili Sözler 2012 Değişim Sözleri kısa Kendi kendini değiştirmenin ne kadar güç olduğunu düşünürsen başkalarını değiştirmeye çalışmada şansının ne kadar az olduğunu anlarsın Voltaire Neler değişmedi ki" Dünya dönerken, kendi ekseni etrafında dönebilene ne mutlu! Goethe Şu akıp giden kum seline bak; Ne durması var, ne dinlenmesi, Bak birdenbire nasıl bozuluyor dünya, Nasıl...
  4. Zaman İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Zaman İle İlgili Özlü Sözler arıyorum

Zaman İle İlgili Özlü Sözler arıyorum ben bu konuda bana yardımcı olmak isteyen arkadaşlarım varsa aranızda lütfen Zaman İle İlgili Özlü Sözler yazsın buraya
  5. En güzel Özlü Sözler Zaman İle İlgili

En güzel Özlü Sözler Zaman İle İlgili

Zaman İle İlgili Özlü Sözleri Özlü Sözler Zaman İle İlgili Zaman her derdin ilacıdır diyor kimi, oysaki zaman o dertli anlarda geçmek nedir bilmiyor her geçen zamanda canı daha da acıtıyor (duruma göre tabi) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda zaman ile ilgili güzel özlü sözler sunuyor ve zaman ile ilgili söylenmiş olan en güzel sözler ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Ahmaklar zamanı...

Sayfayı Paylaş