gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

Akıl Öğretmek Deyminin Anlamı

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

akıl öğretmek deyiminin anlamı nedir, akıl öğretmek, deyimler, hakkında genel bilgiler
    akıl öğretmek deyimi açıklaması burda melekler

Herhangi bir konuda yol gösterip tavsiyede bulunmak, bilgi vermek.”Sana akıl verecek bir adam da mı bulamadın?”

Akıl Öğretmek Deyminin Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akıl

Akıl

Aklın insan suretinde ya da değişik bir şekilde görülmesi dünyalık bir kısmete, baht açıklığına, mal ve şerefe delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Dimağ.)Rüyada akli insan sekline girip, "ben senin aklinim" diyen bir kisi ile karsilasan, büyük ve bilgili kisilerle tanisip konusarak, onlardan hayir ve menfaat görür. Kirmani'ye göre; aklinin insan seklinde karsisina çiktigini gören serefe,...
  2. akıl

akıl

akıl ölürmü
  3. Akıl öğretmek deyiminin anlamı

Akıl öğretmek deyiminin anlamı

Arkadaşlarım akıl öğretmek ne demek bu deyimin anlamı tam olarak nedir bir cümle içinde yada açıklayıcı bir yazı ile anlatmanız mümkün m ü
  4. Allah akıllar versin deyiminin anlamı

Allah akıllar versin deyiminin anlamı

Arkadaşlarım acaba allah akıl versin ne demek allah akıl fikir versin diye benim babaannem hep söylerdi bunu hangi davranışımda söylüyor ki bana 13 yşındayım adım ahmet teşekkürler.
  5. ''Allah Akıl Versin'' Deyiminin Anlamı nedir ne demektir

''Allah Akıl Versin'' Deyiminin Anlamı nedir ne demektir

Allah akıl versin, deyimi, anlamı, ne demek, Allah akıl fikir versin, ile ilgili bilgiler burada melekler Genelde eskilerin kullandığı pek çok deyimden biri olan ''Allah akıl fikir versin'' günümüzde de sıklıkla kullanılır melekler :) Bu deyim akılsızca davranan kişilere akıllanmaları gerektiğini sitem şeklinde söylemektir.

Sayfayı Paylaş