gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Akıllı Futbol Topu

Konu, 'Spor' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

futbol topu, akıllı, ctrus, elektronik, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG][​IMG][​IMG]

Sevgili melekler,
    Futbolla ilgilenenler bilirler.FIFA’nın Afrika’da düzenlemiş olduğu 2010 Dünya Futbol Şampiyonasına, Vuvuzela ve Jabulani’nin ardından hakem hataları damgasını vurmuştu. Bu hataların en barizi Almanya-İngiltere maçında topun 50 cm içeri girmesine rağmen Uruguaylı hakem Jorge Larrionda’nın “Gol değil” demesiydi.

Şimdilik konsept aşamasında olan Agent firmasının geliştirmiş olduğu Ctrus adı verilen futbol topu da bu tip hataların önüne geçebilecek gibi gözüküyor. Ctrus futbol topu normal toplarla şekil, ebat ve ağırklık olarak aynı özelliklerde. Fakat içinde hava yerine havalı sensörler bulunuyor. Bu sensörlerde bağlı olduğu bilgisayara tüm bilgileri anında aktarıyor. GPS VE RFID sistemine sahip bu top’un vuruş hızını, gücünü ölçebiliyor ve sahanın hangi noktasında olduğunu gösterebiliyor. Kale, taç gizgisini geçince ve korner ve aut pozisyonlarında rek değiştiriyor.

Ayrıca POV teknolojisi sayesinde, topta bulunan kameradan görüntü izlenebiliyor. Nediyelim, inşallah bir dahaki şampiyona da jabulani yerine CTRUS adı verilen bu futbol top kullanılır da hatasız bir maç seyredebiliriz…

Akıllı Futbol Topu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Topuz

Topuz

Şiddet ve sıkıntıya, ümitsizliğe; durumuna uygun arkadaşa, Sapı olmayan topuz menfaatsiz hizmete, eşyasız kadına delalet eder.Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Topuz görmek, üst makamlarda bulunan, güçlü bir kimseden her zaman yardım göreceğinizi bildirir. Rüyada topuz görmek, ümitsizlik, siddet ve sikintidir. Eger topuz sap ve...
  2. Futbol Dİyologlari

Futbol Dİyologlari

Ömer Çavuşoğlu: Elini vicdanına koy!.. İhsan Kalkavan: Tamam koydum... Muhabir: How was Sergen's freekick goal? Van Hooijdonk: It was fantastic... Lig Tv muhabiri: Evet sayın seyirciler çok fantastikti diyor... (Şansa Dansa'da Seray Sever, Fatih'e ipucu verir) Seray Sever: Möööö!.. Fatih Ürek: Geyik? Seray Sever: Ya mööööö!.. Fatih Ürek: Tamam buldum... Ceylan? Gülben Ergen: 6 kilo verdim,...
  3. futbol

futbol

GALATASARAY'lı herkes burayaa :cimbom:
  4. Toplar

Toplar

Meleklerim sizlere bir zeka sorusu çözebilicek olacakmı bakalım. Bir suçluya iki kutu ve 10' u siyah, 10'u beyaz olmak üzere 20 top verilir. Kral suçluya şöyle der: "Bu topları kutulara istediğin gibi yerleştirebilirsin, ben daha sonra senin yanına gelip kapakları kapatılmış bu iki kutudan birini seçeceğim. Daha sonra seçtiğim bu kutudan gözlerim kapalı olarak rastgele bir top...
  5. Akıllı sözler akıllı mesajlar

Akıllı sözler akıllı mesajlar

Kısa Akıllı Mesajlar Akıllı Mesajlar Akıllı Sözler "Akıllı mesajlar istiyorum" diye istekte bulunan misafirimiz için ve sizler için bu yazımızda en akıllı kısa olan sözleri ve mesajları paylaşıma açıyoruz Melek'ler:) Gomlegin ilk dugmesi yanlis iliklenince digerleri de yanlış gider. Baskalarini avutmakla kendi acilarini unutursun. Birisine seni seviyorum deme firsatini asla...

Sayfayı Paylaş