gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Akıllı Tahta

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

akıllı tahta fal akıllı tahta falı fali falı bak fal tahtası [​IMG]
    Öğretmeni daha aktif kılan sistem sayesinde, ders konuları görsellikle zenginleşirken, öğrenciler hakkındaki her türlü istatistik ise öğretmen tarafından kolayca tutulabiliyor.

Akıllı tahtaların satışını yapan şirketin Adana Bölge Müdürü Cem Sayılkan, İngiltere, Almanya ve ABD'de eğitimin kalitesini artırmak amacıyla yaklaşık 10 yıldır kullanılan sistemin, Türkiye'de de kullanılmaya başlandığını söyledi.
    İngiltere'den ithal edilen akıllı tahtalara gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını belirten Sayılkan, ""Hedefimiz Türkiye genelinde interaktif sınıflar oluşturarak, eğitimin kalitesini daha da yükseltmek"" dedi.

Özel dershanelerin yanı sıra devlet okullarından da talep aldıklarını anlatan Sayılkan, tüm ürünlerin kablosuz şekilde çalıştığını ve ödüllü yazılımlar kullanıldığını ifade etti.

Sayılkan, şöyle konuştu:
    ""Öğretmen, güncel yazılımların bulunduğu sistemde, her türlü görselliği kullanarak dersleri daha zevkli bir şekilde öğrencilere anlatabiliyor. Bunun yanı sıra kendisinin oluşturduğu soru bankalarıyla da öğrencileri teste tabi tutabiliyor. Öğrenciler, sunulan testleri oylama cihazı ile cevaplarken, öğretmen ise hangi öğrencinin hangi soruyu ne kadar sürede cevapladığı istatistiğine kolayca ulaşabiliyor. Sistem öğretmeni daha aktif yaparken, öğrenciyi kontrol imkanı tanıdığı için, öğrenci takibini de kolaylaştırıyor.""

</B>Binlerce animasyon, grafik ve resim
    Sayılkan, eğitimde en önemli eksikliğin, konunun örneklerle desteklenememesi olduğunu belirterek, bu eksikliğin ise akıllı tahta uygulaması ile ortadan kalktığını söyledi.
    Tahtayı, projeksiyon ve bilgisayarı aynı anda kullanmayı sağlayan sistemin, eğitimin verimini yüzde 70 oranında artırdığının belirlendiğini kaydeden Sayılkan, sistemin ders konularını destekleyici 10 bine yakın animasyon, grafik ve resimi de öğretmen ve öğrencilere sunduğunu bildirdi.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

nezaman evlenicek emre met

Akıllı Tahta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tahta

Tahta

Hayırlı iş, bolluk, bereket olarak yorumlanır.Rüyada tahta görmek kadina, ese, metrese isarettir. Direk kazik ve benzeri seyleri görmek, inanilir hizmetçiler ile tabir olunur. Arkasinda odun tahta ve benzeri agaçtan yapilmis bir sey tasidigini gören, kötü bir kisinin hizmetinde bulunur.
  2. Tahin

Tahin

İçine haram karışmış paradır. Tahin helvası ise sevinç verecek ve zevkle harcanacak paradır.
  3. Fatih Projesi Akıllı Tahta

Fatih Projesi Akıllı Tahta

Fatih Projesi Akıllı Tahta hakkında bana merak edilen tüm bilgileri yazın arkadaşlar neymiş bu Fatih Projesi Akıllı Tahta bende bir öğrenim:S
  4. Fatih ilçesi Akıllı Tahta Projesi

Fatih ilçesi Akıllı Tahta Projesi

Fatih ilçesi Akıllı Tahta Projesi Fatih Akıllı Tahta Projesi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Fatih ilçesi akıllı tahta projesi hakkımnda merak edilen tüm bilgileri sizlerle paylaşıyor ve bu konu hakkında bilinmesi gerekenleri buradan aktarıyoruz. 2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde bazı pilot illerde uygulamaya başlanacak FATİH Projesi'nin tanıtımı, Milli Eğitim...
  5. Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek

Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek

Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek arkadaşlar Okullara akıllı tahta ne zaman gelecek biliyorsanız lütfen yazın yaa

Sayfayı Paylaş