gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

akıtma

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 1 çorba kaşığı maya 1 paket un
    tuz
    süt

HAZIRLANIŞI
    Mayayı, geniş bir kapta unla birlikte, ılık süt ve tuz ilavesiyle kanştınp boza kıvamında bir hamur elde edin. Üstünü örtüp sıcak bir ortamda kabarmasını bekleyin.Teflon tavayı orta hararetteki ocağın üzerinde kızdırıp, mayalanan hamurdan kepçe kepçe alın ve tavaya döküp, yayın. Yanmamasına özen göstererek, hemen alt üst edin. Pişen akıtmaları tereyağıyla ile yağlanıp, yanında balla servis yapın.

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    acıktım yaaaaaa

3. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    bende coookkk acıktım...cok hemdee bu arada paylaşım için sagol canım yazdım ...yapacagımm...

akıtma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akıtma

Akıtma

MALZEMELER 1 çorba kaşığı maya 1 paket un tuz süt HAZIRLANIŞI Mayayı, geniş bir kapta unla birlikte, ılık süt ve tuz ilavesiyle kanştınp boza kıvamında bir hamur elde edin. Üstünü örtüp sıcak bir ortamda kabarmasını bekleyin.Teflon tavayı orta hararetteki ocağın üzerinde kızdırıp, mayalanan hamurdan kepçe kepçe alın ve tavaya döküp, yayın. Yanmamasına özen göstererek, hemen alt üst edin....
  2. Akıtma (Krep)

Akıtma (Krep)

akıtmanın yapılışı akıtmanın tarifi yapılışı video akıtma resimli Malzemesi: Malzemeler: 1 yumurta 1 litre süt 1 tatli kasigi tuz 1 paket kabartma tozu aldığı kadar un Tarifi: Yapılışı: Yumurta, süt, tuz çırpılır. Daha sonra un azar azar ilave edilir VE çırpılır (unutmayın koyu kıvamlı ve akışkan olacak). Teflon tavaya 1-2 yemek kasigi sıvıyağ konulur, kızınca sıvı hamur kepçe...
  3. Saç boyasını akıtmanın yolları

Saç boyasını akıtmanın yolları

Her zaman saçlarımızda istediğimiz tonu yakalayamayabiliyoruz maalesef. Hayal ettiğimiz saç renginden bambaşka bir renk ile ayna da karşı karşıya kaldığımız olmuştur hepimizin. Bazen işi hemen telaşa verip yeni bir boyama işleminde çözümü aramış bazen de o saçın akması için ayları devirmişizdir. Saçınızdaki o renkten kurtulabilirsiniz kimyasal işlemlerle elbette, ama önemli olan doğal...
  4. Kombi Neden Su Akıtır?

Kombi Neden Su Akıtır?

Günümüzde hemen hemen her evin bir parçası olan kombi ısıtma sistemlerinin en kilit parçlarından bir tanesidir. Kombiler kolay taşınabilen evin herhangi bir yerinde kullanılabilecek aletlerdir. Genel özellikleri aynı olsa çeşitli şekillerde olabilir. Her ev için doğru kombinin alınması gerekmektedir. İnsanlara sağladığı faydaların yanı sıra zaman zaman problemler de çıkarabilmektedir....

Sayfayı Paylaş