gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    966
    Ödül Puanları:
    113

Akrep, böcek sokması

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Örümcek Isırmaları ve Akrep Sokmaları Yeryüzünde yüzlerce çeşit örümcek vardır. Örümcek ısırıklarının tamamı zehirlidir, ancak genellikle insanlar için tehlike arz etmez. Örümceklerin çoğunda çok az zehir vardır veya dişleri cildi delecek kadar büyük değildir. Sadece birkaç örümcek türü tehlikeli ısırıklara neden olur. Örümcek ısırıklarının çoğu tehlikeli olmadığı için, tıbbi müdahale gerektirmez.

Ciddi ısırıklara neden olan bazı örümcek ve akrepler:

• Karadul örümceği
    • Kahverengi inziva örümceği
    • Hobo örümceği
    • Arizona akrebi

Karadul örümceği

Karadul örümceği, büyük bir gövdenin altındaki kırmızı veya turuncu kum saati şekliyle tanınan parlak, siyah bir örümcektir. Genellikle odun yığınlarının arasında, meyve ve sebze bahçelerinde, garajlarda, ve dışarıda bulunan tuvaletlerde bulunur. Dişi karadul örümceği, erkek karadul örümceğinden daha tehlikelidir

Kahverengi inziva örümceği

Kahverengi inziva örümceği, kahverengi, ve viyolin şeklinde bir örümcektir. Uzun kahverengi bacakları ve başının üstünde biraz daha koyu kahverengi işaretler vardır. Genellikle geceleri ortaya çıkarlar ve sıcak ve karanlık ortamlarda bulunurlar. Ayrıca taş, yaprak veya odun yığınları arasında da bulunabilirler.

Hobo örümceği

Hobo örümceği, gri işaretleri olan kahverengi bir örümcektir. Yaz ortasında ve sonbaharda daha sık görülürler. Hobo örümceği genellikle bodrum ve odun yığınları gibi nemli bölgelerde yaşarlar. </B>

Akrep, böcek sokması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Böcek sokmaları akrep sokması

Böcek sokmaları akrep sokması

Akrep; sıcak ve nemli yerlerde yaşayan, kıvrık ve kalkık kuyruğuyla zehirli bir iğnesi olan böcektir. Akrep soktuğunda yapılacak ilk iş; soktuğu yerin altını ve üstünü sıkıca bağlamaktır. Sonra; iğnenin bulunduğu yer, iki parmak arasına alınıp, kan akıncaya kadar sıkılır ve üzerine amonyak sürülür.
  2. Akrep ve yılan sokması

Akrep ve yılan sokması

gebelikte akrep sokması hamilelikte akrep sokması YILAN SOKMALARI: ÇINGIRAKLI YILAN SOKMALARI Dr. Cemil KAVALCI Birleşik Devletlerde yaklaşık 115 yılan türünden 19 tanesinin zehiri vardır .Her yıl yaklaşık 45000 yılan sokması oluyor, 8000 tanesini zehirli yılan oluşturuyor.Çoğu sokma sıcak yaz aylarında yılan ve kişi aktifken olur. Eskiden zehirli yılan sokmalannın mortalitesi %25 ti,...
  3. Böcek

Böcek

rüyada böcek ısırması rüyada sokması ısırması görmek sümüklü öldürmek öldürmek Geveze biriyle evlilik veya küçük bir hasımlık demektir. Böcek yemek mutsuz geçecek bir evliliğe işaret eder.Böcek öldürmek sıkıntılardan uzak ve rahat bir yaşama yorumlanır. Geveze biriyle evlilik veya küçük bir hasımlık demektir. Böcek yemek mutsuz geçecek bir evliliğe işaret eder.Böcek öldürmek sıkıntılardan uzak...
  4. Arı sokması orucu bozar mı

Arı sokması orucu bozar mı

Arkadaşlarım ya ramazan ayında allah kabul ederse oruç tutuyorum, bugün bahçede dolaşırken beni bir arı soktu orucumu bozmadım ama içimede bir korku düştü. Arının sokmasıyla orucum gittimi ya benim tam bir birlgi istiyorum.
  5. akrep

akrep

akrepler ne yemeyi sever nelerden hoşlanır ne yapar?

Sayfayı Paylaş