gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Akutun başka hangi görevleri var

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Aklut deprem olduğıunda yetişiyor ve büyük başarılara imzasını atıyor.Peki akut başka işler de yapıyor mu ve bu işler neler?

2. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    AKUT, dağ ve diğer doğa kazalarında, doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan, yardım talep eden herkesin yardımına koşan, bunu yaparken eğitimli, disiplinli, standartları yüksek ekip ve ekipmanlar kullanan, toplumu bilgilendiren, eğiten, siyaset ile uğraşmayan, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil toplum kuruluşudur.

3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    AKUT (Arama Kurtarma Derneği), mağaralarda, dağlarda veya diğer yerlerde, doğal afetlerde kaybolanların aranması ve bu koşullarda kaza geçirenlerin kurtarılması için etkinlik gösteren bir dernektir.

1996 yılında kurulmuş olan dernek, kamu yararına çalışan bir dernek olup, gönüllülük ilkesi ile çalışmaktadır.

Türkiye'de, özellikle dağcılık sporunda kaza geçiren veya kaybolanların arama ve kurtarılmaları konusunda uzmanlaşmış bir kurumun bulunmamasından kaynaklanan boşluğun doldurulması derneğin ana kuruluş amacıdır.

KızılÖtesi bunu beğendi.
Akutun başka hangi görevleri var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dişlerin Görevlerine Göre Farklı Yapıları Vardır

Dişlerin Görevlerine Göre Farklı Yapıları Vardır

Dişlerin Görevlerine Göre Farklı Yapıları Vardır; 1- Kesici Dişler Alt ve üst çenedeki ön dişler �Kesici Diş� olarak adlandırılır. Üst çenede genişliği 9-10 mm. olanlar orta kesici; 6-7 mm. olanlar ise üst yan kesicilerdir. Alt orta ve yan kesicilerin genişlikleri ise 6-7 mm. arasındadır. 2-...
  2. Sağlık Bakanlığının Görevleri nelerdir bilen var mı?

Sağlık Bakanlığının Görevleri nelerdir bilen var mı?

Merhaba kızlar size bir soru soracağım daha öncede sormuştum ve sizler soruma cevap vermiştiniz hemde aynı günde :) Bunun için size bir daha tşk ediyor ve yeni soruma geçiyorum Sağlık Bakanlığının Görevleri nelerdir bu sorumun da cevabını verirseniz çok sevinirim.
  3. Depremde Akutun Görevleri Nelerdir cevap verin

Depremde Akutun Görevleri Nelerdir cevap verin

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi bu gün kütahya da deprem oldu rab yardımcıları ve yardımcımız olsun diyor ve size Depremde Akutun Görevleri Nelerdir diye soruyorum.
  4. vatandaş olarak hangi görevleri yerine getirmemiz lazım ?

vatandaş olarak hangi görevleri yerine getirmemiz lazım ?

Bizler vatandaş olarak hangi görevleri yerine getirmeliyiz, bu konuda ki sorumluluklarımız nelerdir ?
  5. Mikail meleği hangi görevi yapar?

Mikail meleği hangi görevi yapar?

Merhaba.4 büyük melekten biri olan Mikail Aleyhisselamın görevi nedir acaba ?

Sayfayı Paylaş