Akut'un Görevleri Nelerdir | Melekler Mekanı FORUM - 01 Ekim 2016

Akut'un Görevleri Nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

akutun görevleri akutun görevleri nelerdir akut nedir nelerdir akut un
    AKUT Nedir?, AKUT Ne Demek? akutun görevleri nelerdir, akutun anlamı

Hani şu arama kurtarmalarda görev yapan belkide gönüllüler bilemiyorumda Akut var arkadaşlarım. Bunların tam olarak ne yaptığını yzabilirmisiniz. Yani Akutun görevleri neler? Teşekkürler :D:D

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    916
    Ödül Puanları:
    113
    AKUT: AKUT (Arama Kurtarma Derneği), mağaralarda, dağlarda veya diğer yerlerde, doğal afetlerde kaybolanların aranması ve bu koşullarda kaza geçirenlerin kurtarılması için etkinlik gösteren bir dernektir.
    1996 yılında kurulmuş olan dernek, kamu yararına çalışan bir dernek olup, gönüllülük ilkesi ile çalışmaktadır.
    Türkiye'de, özellikle dağcılık sporunda kaza geçiren veya kaybolanların arama ve kurtarılmaları konusunda uzmanlaşmış bir kurumun bulunmamasından kaynaklanan boşluğun doldurulması derneğin ana kuruluş amacıdır.

1995 yılında Ali Nasuh Mahruki'nin önemli çabaları ile bir araya gelen gönüllü dağcıların oluşturduğu bu oluşum, ilk kez aynı yıl Aralık ayında Uludağ Keşiştepe'de yapılan bir arama kurtarma operasyonunda AKUT adını kullanmış ve yoğun sis, dondurucu soğuk ve kar yağışına rağmen mahsur kalan kişiler kurtarılmıştır.
    Dernek, 1997 yılından itibaren kuruluş amacının yanında diğer doğal afetlerde de arama ve kurtarma çalışmalarına katılmaya başlamıştır. Türkiye'nin tam anlamıyla AKUT ile tanışması, 1999 Marmara depremi sonrasında olmuştur.
    AKUT Birleşmiş Milletler'in arama kurtarma organizasyonu olan INSARAG'a üye operasyonel bir ekiptir. Yunanistan, Tayvan, Mozambik, İran, Pakistan'daki afetlerde görev almıştır.

ßeLeN bunu beğendi.
  3. aysenur naldemırci

aysenur naldemırci Forum Okuru

akut
    ben arastırma yaptım ama gorevleri yazıyorum neler cıkıo..akut ile araştıramam war...lutfen bana yardmcı olun....!!ben bir oğretmenım...stejer oğretmenım...ama neyn nasıl yapıldığını bılmıyorum!!!!!!!!!!

4. ozlem_54

ozlem_54 Forum Okuru

1)insanları kurtarır

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2)kaybolan insanları bulur

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

8. gülcan türkcan

gülcan türkcan Forum Okuru

9. muhammed can

muhammed can Forum Okuru

Akut

arama yapıp kayblanları bulmak

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bizim okulada akutu tanıtmaya gelmişlerdi
    :)

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sonra akut depremde enkaz altında kalmış insanları kurtarır

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Akut'un Görevleri Nelerdir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Denetçi Nedir? Görevleri Nelerdir?

denetçi nedir ne demektir görevleri nelerdir ne iş yaparlar sorumlulukları ile ilgili bilgiler burada melekler Anonim şirketlerde genel kurul tarafından seçilen,şirketin hesaplarını kontrol altında tutan bir veya birden fazla denetçiler bulunur melekler.Bu denetçilerin görevleri ise kanunda şöyle sıralanmaktadır; a. Yönetim kurulu üyeleriyle iş birliği ederek bilânçonun tanzim şeklini...
  2. Akut'un görevleri nelerdir

Akutun görevleri nelerdir akut türkiye de neler yapıyor nelerden sorumlu nelere yardımcı oluyor geniş bilgi verirseniz sevinirim sağolun.
  3. AKUT'un görevleri nelerdir ?

AKUT'un görevleri nelerdir ? Bu konuda bana bilgi verir misiniz lütfen!
  4. meclis başkanının görevi nedir

meclis başkanının görevi nedir bu konuda kim bilgiliyse bu sayfadan bildiklerini yazsın lütfen:S
  5. Acaba Valinin Görevleri Nelerdir

Merhaba size bir sorum olacak her yerin bir valisi var bir de belediye başkanı var ha birde kaymakamı var peki bunların içinde vali olan ne iş yapar yani Valinin Görevleri Nelerdir biliyorsanız yazar mısınız?

Sayfayı Paylaş