gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Al Sümbül (Acalypha)bitkisi

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Al Sümbül (Acalypha) [​IMG]

Son yılların en çok sevilen ev bitkisidir. Uzun, kırmızı çiçekler veren bitkinin yetişme şekli basit değildir.

Al Sümbül bitkisinin üretilmesi; çelikten kolayca çoğaltılır. Bu çelikler genç filizlerin 7,5 cm uzunluğunda budanması ile elde edilir. Alınan çelikler, kum bulunan küçük saksılarda köklendirildikten sonra daha geniş saksılara alınır.

Al Sümbül Bitkisinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar:

Toprak: Bir kısım funda, yarısı ince dere kumu ve bir kısım yaprak çürüntüsü ile karıştırılan toprak bitki için en iyisidir.

Su: Çok nemli bir atmosferde sulama ılık su püskürtülerek yapılmalıdır.

Işık: Yazın açıkta güneşli yerde yaşayabilir.

Sıcaklık: Normal ısılı odalarda büyür. Mart ortasından Ekim ortasına kadar öğle sıcaklığından korumak gerekir.

Gübre: Kışın bitkiye gübre verilmemelidir, ancak ilkbahardan sonbahara kadar haftada bir sıvı gübre verilmelidir.

Budama: İlkbaharın ilk günlerinde hafifçe budama yapılmalıdır.

Al Sümbül (Acalypha)bitkisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Al Sümbül hakkında bilgi istiyorum

Al Sümbül hakkında bilgi istiyorum

Al Sümbül (Acalypha) Al Sümbül (Acalypha) Son yılların en çok sevilen ev bitkisidir. Uzun, kırmızı çiçekler veren bitkinin yetişme şekli basit değildir. Al Sümbül bitkisinin üretilmesi; çelikten kolayca çoğaltılır. Bu çelikler genç filizlerin 7,5 cm uzunluğunda budanması ile elde edilir. Alınan çelikler, kum bulunan küçük saksılarda...
  2. Sümbül

Sümbül

Rüyada sümbül görmek, servet ve saygın bir kişi olacağının işaret demektir. Rüyada sümbül görmek, servet ve saygın bir kişi olacağının işaret demektir. Temiz aşk, güzel duygular, ahenk, mutluluktur.Rüyada sümbül çiçegi görmek, zenginliginin artmasi ve itibarinin çogalmasi ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada sümbül görmek, bolluk, refah, mal veya zenginlige isarettir.
  3. Güller Sümbüller

Güller Sümbüller

Güller sümbüller Yanık gönüller Divane diller Mevlayı özler Hu diyen canlar Canda cananlar Aşkla yananlar Mevlayı özler. Pervane nare Deme ağyare Mest olan yare Mevlayı özler Zikreden zakir Şükreden şakir Aşkı bu fakir Mevlayı özler Emin ver bana Niyazım sana Yüreğim yana Mevlayı özler Güller sümbüller Yanık gönüller Divane diller Mevlayı özler Hu diyen canlar Canda cananlar Aşkla...
  4. sümbül

sümbül

pembe ve mavi sümbül aldım bakımı yetiştirmesi hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirlerse bana sevinirim
  5. Kedinanesi-Yaban Sümbülü Bitkisi Faydaları

Kedinanesi-Yaban Sümbülü Bitkisi Faydaları

Kedi nanesi nedir Kedi nanesi yararları yaban sümbülü faydaları Alternatif tıp tedavilerinde faydalanılan, doğanın bizlere sunduğu şifalı bitkilerden kedinanaesi (yaban sümbülü) bitkisi ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Kedinanesi: kırlarda yetişen beyaz ve pempemsi çiçekli bir bitkidir. İstanbul ve İç Anadolu bölgesinde görülür. Güneşli ya da az gölgeli yerleri, süzek toprakları...

Sayfayı Paylaş