gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Al Sümbül hakkında bilgi istiyorum

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Al Sümbül (Acalypha) Al Sümbül (Acalypha) [​IMG]
    Son yılların en çok sevilen ev bitkisidir. Uzun, kırmızı çiçekler veren bitkinin yetişme şekli basit değildir.

Al Sümbül bitkisinin üretilmesi; çelikten kolayca çoğaltılır. Bu çelikler genç filizlerin 7,5 cm uzunluğunda budanması ile elde edilir. Alınan çelikler, kum bulunan küçük saksılarda köklendirildikten sonra daha geniş saksılara alınır.

Al Sümbül Bitkisinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar:

Toprak: Bir kısım funda, yarısı ince dere kumu ve bir kısım yaprak çürüntüsü ile karıştırılan toprak bitki için en iyisidir.

Su: Çok nemli bir atmosferde sulama ılık su püskürtülerek yapılmalıdır.

Işık: Yazın açıkta güneşli yerde yaşayabilir.

Sıcaklık: Normal ısılı odalarda büyür. Mart ortasından Ekim ortasına kadar öğle sıcaklığından korumak gerekir.

Gübre: Kışın bitkiye gübre verilmemelidir, ancak ilkbahardan sonbahara kadar haftada bir sıvı gübre verilmelidir.

Budama: İlkbaharın ilk günlerinde hafifçe budama yapılmalıdır.

Al Sümbül hakkında bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Al Sümbül (Acalypha)bitkisi

Al Sümbül (Acalypha)bitkisi

Al Sümbül (Acalypha) Son yılların en çok sevilen ev bitkisidir. Uzun, kırmızı çiçekler veren bitkinin yetişme şekli basit değildir. Al Sümbül bitkisinin üretilmesi; çelikten kolayca çoğaltılır. Bu çelikler genç filizlerin 7,5 cm uzunluğunda budanması ile elde edilir. Alınan çelikler, kum bulunan küçük saksılarda köklendirildikten sonra daha geniş saksılara alınır. Al Sümbül Bitkisinin...
  2. Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi istiyorum

Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar hepinize keyif dolu neşesi bol bir gün geçirmenizi diliyorum ve ricada bulunacağım konuya geçiyorum mümkünse Atatürkün Özgeçmişi hakkında bilgi verebilir misiniz bana?
  3. Çanakkale hakkında bilgi istiyorum

Çanakkale hakkında bilgi istiyorum

çanakkale nin tarihi ve doğal özelikleri hakkında bana kısa bilgiler gerekmekte veren olursa minnettar kalıcam teşekkürler.
  4. aşure yapımı hakkında bilgi istiyorum

aşure yapımı hakkında bilgi istiyorum

Ben bu yıl ilk defa aşure yapacağım bana aşure yapmanın inceliklerini yazaıp tarifini verirmisiniz lütfen :D
  5. doğum sigortası hakkında bilgi istiyorum

doğum sigortası hakkında bilgi istiyorum

Doğum yapacağım 5 aylık gebeyim.Bebeğimin doğum masraflarını sigorta istiyorum ama hangi sigorta yatarak ya da ayakta yüksek oranda masrafları karşılıyor ve hiçbir pürüz çıkarmıyor?Bilen kullanan varmı?

Sayfayı Paylaş