gebe
  1. LiKarBa

LiKarBa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Alacalı Kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında LiKarBa tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Malzemeler:
    • 5 yumurta
    • 1 su bardağı toz şeker
    • yarım su bardağı sıvıyağ
    • 1 su bardağı yoğurt (veya süt)
    • yarım su bardağı ceviz içi (miktarı arzunuza göre değiştirebilirsiniz)
    • 1 limonun kabuğu
    • 3 su bardağı un
    • 1 paket kabartma tozu
    • 2 yemek kaşığı kakao
    Hazırlanması:
    1. Yumurtayı şekerle iyice yoğurt kıvamına gelene kadar iyice çırpın.
    2. Sırayla sıvıyağı, yoğurdu, ceviz içini ve limon kabuğunu ekleyin.
    3. Ardından unu eleyerek ilave edin üzerine kabarma tozunu da döktükten sonra çok fazla karıştırmadan çırpın.
    4. Yağladığınız kalıba ilk olarak kek hamurunun yarısını dökün. Hamurun kalan yarısına da kakaoyu ilave edin. Kalıptakı diğer beyaz kek hamurunun üstüne dökün. Çatalla dairesel hareketler yaparak şekiller verin. (Ben annemin kaşıkla alttaki beyaz hamuru diğerinin üzerine kapattığını hatırladığım için öyle yaptım.)
    5. 175 derecelik fırında 45 dakika pişirin.

Alacalı Kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alacalı Defne (Aucuba Japonica Variegata)

Alacalı Defne (Aucuba Japonica Variegata)

Alacalı Defne (Aucuba Japonica Variegata) Defnegillerdendir. Anavatanı Japonya'dır. Yeşil üzerine sarı alacalı iri yapraklarıyla pek gösterişli; istekleri çok uygun ölçüde olduğu için bakımı kolay salon veya balkon bitkisidir. Sonbaharın sonuna doğru parlak kırmızı çiçekler açar ve meyve salkımları verir. Kış aylarında pencere önüne konulur....
  2. yaşamdan alacalı renkler..

yaşamdan alacalı renkler..

Dostlar ırmak gibidir Kiminin suyu az, kiminin çok Kiminde elleriniz ıslanır yalnızca Kiminde ruhunuz yıkanır boydan boya İnsanlar vardır; üstü nilüferlerle kaplı, Bulanık bir göl gibi... Ne kadar uğraşsanız görünmez dibi. Uzaktan görünüşü çekici, aldatıcı İçine daldığınızda ne kadar yanıltıcı.... Ne zaman ne geleceğini bilemezsiniz; Sokulmaktan korkarsınız, güvenemezsiniz! İnsanlar...
  3. Ağlayan kek

Ağlayan kek

ağlayan kek oyunu Şaka değil gerçekten ağlıyor bebisim:D MALZEMELER 4 yumurta 3 fincan şeker 3 fincan un 1,5 çorba kaşığı kakao 2 çorba kaşığı süt 1 paket kabartma tozu KREMASI 1 su bardağı süt 1 paket krem şanti SOSU 1 su bardağı süt 1 çorba kaşığı un 1 su bardağı su 1 çorba kaşığı kakao HAZIRLANIŞI Keki için önce yumurta ve şekeri çırpın. Sonra 2 çorba kaşığı...
  4. Ağlayan Kek

Ağlayan Kek

aglayan pasta ağlayan kek ağlayan kek tarifi Hüzünlü bir zamanda bir melek oturmuş ve ağlamaklı haliyle birlikte bu keki bizim gibi keklere keklemiş :D:D Belkide akışkan kreması ve çikolatası yüzünden böyle bişey demişlerdir ismine kim bilir :D:D :cah: Ağlayan kek için gerekli malzemeler : - İki çorba kaşığı süt - üç fincan şeker - Üç fincan un - Bir paket kabartma tozu - Bir buçuk çorba...
  5. Sünger kek

Sünger kek

Bu kekin tarifi orta okuldan bir arkadaşımın annesine ait. Yılların eskitemediği bir tarif.. Ben çok beğenerek, temel kek tarifi olarak sık sık kullanırım. Pandispanya kıvamlı bir kek diyebilirim. Kullanılan yağ miktarının çok az olması, yerken ve yedikten sonra bir ağırlık yaratmıyor. Ben bu tarife çikolata, kakao, fındık, meyva kurusu ekleyerek, çeşitlendiriyorum. Bu tarz eklemeler...

Sayfayı Paylaş