gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Alan Sensin Veren Sensin İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

gören sensin bilen sensin ilahisi alan veren sen gören ilahisi bilen ilahi dinle Alan sensin veren sensin kılan sen Ne verdinse odur dahi nemiz var
    Hakîkat üzre anlayıp bilen sen
    Ne verdinse odur dahî nemiz var
    Tutan el u ayak senden gelüpdür
    Gören göz u kulak senden gelüpdür
    Efendi dil dudak senden gelüpdür
    Hudâyâ biz bu zâtı kanda bulduk
    Neye ef'âl sıfâtı kanda bulduk
    Fenâyı yâ sebâtı kanda bulduk
    Bizim ahvâlimiz ey Hayy-u Kayyûm
    Cenâb-ı Pâkine hep cümle mâlûm
    Buyurdun oldu illa kaldı mâdûm
    Hüdâyî'yi sen eriştir murâda
    Senindir çünkü hükm arz u semâda
    Efendi dahli yok ğayrın arada

2. aptalaşık

aptalaşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emeginize saglık anlamlı sözler

Alan Sensin Veren Sensin İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bana Seni Gerek Seni İlahisi

Bana Seni Gerek Seni İlahisi

Aşkın aldı benden beni Bana seni gerek seni. Ben yanarım dünü günü Bana seni gerek seni. Ne varlığa sevinirim Ne yokluğa yerinirim Aşkın ile avunurum. Bana seni gerek seni. Aşkın aşıklar öldürür Aşk denizine daldırır Tecelli ile doldurur Bana seni gerek seni. Aşkın şarabından içem Mecnun olup dağa düşem Sendin dünü gün endişem Bana seni gerek seni. Eğer beni öldüreler Külüm göğe savuralar...
  2. Sevdim Seni İlahisi

Sevdim Seni İlahisi

Sevdim seni mabuduma canan diye sevdim Bir ben değil alem sana hayran diye sevdim Evlad-ı iyalden geçerek ben ravzana geldim ahlakını meth etmede Kur'an diye sevdim Kurbanın olam Şa-ı Rusül kovma kapından Didarına müştak olan yezdan diye sevdim. Mahşerde nebiler bile senden medet ister Gül yüzlü melekler sana hayran diye sevdim.
  3. seni sordum ilahisi

seni sordum ilahisi

taif ilahisi sana gelen yollarda ilahisi sana gelen yollarda gözlerimi oydular Seni sordum mekke'nin hira mağrasına Seni sordum yesrib'in tenin kokan taşına Seni sordum taif'in mahsun sokaklarına Seni sordum ey resul seni sordum dün gece Sana gelen yollarda ellerimi kırdılar Sana gelen yollarda bedenimi yaktılar Sana gelen yollarda gözlerimi oydular Sana geldim ey resul sana geldim dün gece...
  4. Çağırayım Mevlam seni İlahisi

Çağırayım Mevlam seni İlahisi

Dağlar ile taşlar ile Çağırayım Mevlam seni Seherlerde Kuşlar ile Çağırayım Mevlam seni Gökyüzünde İsa ile Tur dağında Musa ile Elindeki asa ile Çağırayım Mevlam seni Derdi aşkın Eyyub ile Gözü yaşlı Yakub ile Ol Muhammed Mahbub ile Çağırayım Mevlam seni Yunus okur diller ile Hakkı seven kullar ile Ol Fahri bilenler ile Çağırayım Mevlam seni
  5. Seni Görüyorum İlahisi

Seni Görüyorum İlahisi

Can Denilen Gizli Senden Aslim Toprak Aciz Tenden Hak Gör Diye Ister Benden Ya Rab; Seni Görüyorum Her çiçeğin Renklerinde Yaprak Yaprak Eklerinde Kimyasinda Denkleminde Ya Rab; Seni Görüyorum Beş Duyunun Durumunda Farkli Farkli Duyumunda Bir ölçüyle Uyumunda Ya Rab; Senigörüyorum Maddelerin Kimyasinda Var Oluşun Dünyasinda Kalp Gözünün Aynasinda Ya Rab; Seni Görüyorum

Sayfayı Paylaş