gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Alay Komutanı tutuklandı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, uçakla götürüldüğü Eruzurm'da hakim önüne çıkarıldı. Öğleden sonra saat 14:30'da 3 hakimin hazır bulunduğu 2'inci Ağı Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan Kıdemli Albay Recep Gençoğlu'na, hakkındaki suçlamalar okundu. Ergenekon örgütüne üye olmak ve irticayla mücadele planını hayata geçirmek için faaliyetlerde bulunmakla suçlanan albay Gençoğlu'nun suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Gençoğlu hakkında Eskişehir'de verilen yol tutuklaması vicabiye çevirilerek, tutuklanmasına karar verildi.

AVUKATI: MÜVEKKİLİMİN MORALİ ÇOK BOZUK VE ÇOK ÜZGÜN
    Mahkeme başkanı tutuklamanın oy çokluğu ile olduğunu belirttiği açıklamasında, Albay Gençoğlu'na "Hakkınızdaki suç ve iddiaların değerlendirilmesi çerçevesinde heyetimiz oy birliği ile tutuklanmanıza karar vermiştir. 7 gün içerisinde tutuklama kararına itiraz etme hakkınız bulunmaktadır" dedi. Duruşma çıkışı oldukça üzgün ve bitkin olduğu gözlenen albay Recep Gençoğlu, sadece "Türk adaletine güveniyorum" dedi. Albayın avukatı Erol Halka, duruşma sonrası yaptığı açıklamada tutuklama ile ilgili bir üst mahkeme olan Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na itirazda bulunacaklarını belirterek, "Müvekkilim uzun yıllar terörle mücadelede görev yapmış bir isim. Erzurum Askeri Cezaevi'ne gönderildi. Morali çok bozuk ve çok üzgün. Nihayetinde biz bir üst mahkeme olan Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'na itirazımızı yapacağız. Bir üst mahkemeye yapacağımız itirazımızdan galip çıkacağımızı ümit ediyorum" dedi.

Alay Komutanı tutuklandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alay (askeri)

Alay (askeri)

Bakınız; Ordu.Rüyada bir alaY asker görmek sıkıntıların sona ereceği ve kişinin hiç ummadığı bir olay sayesinde kendine gelecek demektir. Rüyanizda asker olarak bir alayda egitim görmekte veya subaylik yapmakta oldugunuzu görmek, büyük bir hükümet adami tarafindan yardim ve iyilik göreceginize; bir alayda bir geçit töreninde bulundugunuzu görmek, kafile halinde bir baska memlekete gidip...
  2. Tutuklama Nedenleri

Tutuklama Nedenleri

tutuklama nedenleri Tutuklama nedenleri MADDE 100. - (1) Kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların ve bir tutuklama nedeninin bulunması halinde, şüpheli veya sanık hakkında tutuklama kararı verilebilir. İşin önemi, verilmesi beklenen ceza veya güvenlik tedbiri ile ölçülü olmaması halinde, tutuklama kararı verilemez. (2) Aşağıdaki hallerde bir tutuklama nedeni var sayılabilir: a)...
  3. 57.Alay

57.Alay

Resimdeki sancak, Çanakkale Savaşı’nda son erine kadar şehit olan Kahraman 57nci Alay'ın Sancağıdır. Hâlen Melbourne-Avusturalya müzesinde sergilenmekte olan sancağın tanıtım plâketinde şöyle yazmaktadır: "Bu Alay Sancağı Gelibolu savaş alanından getirtilmiştir, ama esir edilmemiştir. Türk Ordusu'nun geleneklerine göre bir alayın sancağı, alayın son eri ölmeden teslim edilemez. Bu...
  4. Hamas’ın askeri komutanı öldürüldü

Hamas’ın askeri komutanı öldürüldü

İsrail'in düzenlediği hava saldırısında Hamas'ın askeri kanat lideri Ebu Zekeriya El Cemal öldürüldü. İsrail’in gece gerçekleştirdiği hava saldırısında yaralanan Hamas’ın askeri kanat liderlerinden biri öldü. Son saldırı ile birlikte Filistin’de ölenlerin sayısı 430’u buldu. Önceki gece düzenlenen saldırıda yaralanan Hamas’ın askeri kanat liderlerinden Ebu Zekeriya El Cemal, sabaha...
  5. Alayına isyan nickleri

Alayına isyan nickleri

alayına isyan nickleri alayına isyan msn nickleri nickler arkadaşa sözleri sözler Bu alem vefasız ama sen yinede delikanlı yüreğini bozma arkadaş Sana özel en delikanlı aleme isyan eden nickler ALEMIN DERDI BEN OLMUSUM DEMEKKI ZAMANINDA COK KOYMUSUM VARSA KADERINDE TECAVUZE UGRAMAK CIRPINMAYI BIRAK ZEVKINE BAK ELALEM CUZDANINI KOYAR BEN YUREGIMI KOYDUM BIRGUN ALYAZMALI SELVI BOYLUM...

Sayfayı Paylaş