Albert Camus'tan Çok Güzel Anlamlı Sözler

T

TİTAN

Forum Okuru
Albert Camus'tan Çok Güzel Anlamlı Sözler
Albert Camus Güzel Sözler
Albert Camus Sözleri

Sevgili melekler, Cezayirli ünlü yazar Albert Camus 'tan Albert Camus sözleri başlıklı konumuzda yazarın derlediğimiz en güzel sözlerini paylaşmak istiyoruz. :)

albert_camus_2-36a.jpg

İnsanların bütün mutsuzlugu,kendilerini kalenin sessizliginden koparan,kurtuluş bekleyişi içinde surlara atan umuttan gelmektedir.

Çekip gidene her şey mizah, kalıp bekleyene her şey şiirdir.

Oldum olası içimde biri, Tüm gücüyle hiçbir şey olmamaya çalışıyor…

Her özgürlüğün ucunda bir YARGI vadır; işte bu yüzden özgürlüğün yükü çekilmez, çok ağırdır…

İnsan, ne ise o olmayı reddeden tek yaratıktır

İnsanın eninde sonunda alışamayacağı bir düşünce yoktur

Kendine bir anlam arayan tek varlık insandır

Kışın en soğuk zamanında, ben nihayet içimde yenemediğim bir yaz olduğunu öğrendim

Merhamet faydasız olunca, insan ondan bıkar usanır

Adalet olmadan düzen olmaz

Aslına bakılırsa, isyanın kendisinde bir asalet yoktur, fakat bizden istediklerinde

Aşılmaz bir duvarın önünde yaşamak köpekçe yaşamaktır

Aşk, akıllı, aptal demeden, bütün insanlara bulaşan bir hastalıktır

Basın hürriyeti, belki hürriyet fikrinin giderek aşağılanmasından en çok acı çekmiş olan hürriyettir

Bir insan söylediklerinden çok, söylemedikleri ile insanlaşır

Bir insanin tek başına mutlu olması utanılacak bir şeydir

Bu dünyada en büyük suç İnsanların taşıdıklarından kaçmak değilse nedir?

Dostlarım, şimdi ben size büyük bir şey söyleyeceğim Sakın kıyametin kopmasını beklemeyin, o her gün kopmaktadır

Ya zamanla birlikte yaşar ölürsün, ya daha yüce bir yaşam uğruna zamanın dışına çıkarsın.

Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür.

İnsanlarla uzun süre yaşayamıyorum. Sonsuzluğun payından bana biraz yalnızlık gerek.

İnsanın parası varsa çalışmak zorunda kalmaz. Böylece zamanı satın alır. Bu kalan zamanda da kendini mutlu edebilecek şeyleri yapar. Yani para mutluluğu satın alır.

Ya tüm çırpınmalarını aşan daha yüksek bir anlamı vardır bu dünyanın, ya da bu çırpınmalardan başka hiçbirşey gerçek değildir.

Aşk, akıllı, aptal demeden, bütün insanlara bulaşan bir hastalıktır
demiş adam bütün olayı özetlemiş

Geri