gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Albert Einstein Bitirdiği Okullar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Albert Einstein Bitirdiği Okullar hangileri bilen birileri bunu bana yazabilirmi lütfen.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Einstein ailesi, dindar olmayan Yahudi bir aileydi.Albert beş yaşından itibaren üç yıl boyunca bir Katolik ilk okulunda eğitim gördü. Einstein ilk yaşlarında konuşma zorlukları yaşamıştı.
    1894 yılında babasının şirketi iflas etti ve Einstein ailesi İtalya’ya yerleşti. Aile Pavia’ya yerleştiğinde, Einstein eğitimini devam ettirmek için Münih’te kaldı. Einstein okulda sürekli otorite ile çatışıyordu ve okulun eğitim sistemi ve yöntemine sert bir şekilde karşıydı 1895 yılının baharında ailesinin yanına gitmek için okuldan ayrıldı.

Einstein, Zürih’te Federal Politeknik Okulu'na başvurdu. Okula kabul sınavına girmiş fakat fizik ve matematikte sıradışı puanına rağmen diğer alanlarda başarısız olmuş ve okula kabul edilmemiştir. Ailesi sonrasında Albert’ı Kuzey İsviçre’de Aarau’ya orta okulu bitirmesi için gönderdi.17 yaşına geldiğinde mezun oldu ve zorunlu askerlik yapmamak için babasından izin alarak Almanya vatandaşlığından çıktı. 1896 yılında, Zürih’te, Politeknik’te dört yıllık bir matematik ve fizik öğretmenliği programına katılmıştır.

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Albert Einstein'in okuduğu okullar hakınnda abec.net sitesinden bulduğum kaynağı sizlerle paylaşmak istiyorum değerli misafirlerim.

Einstein 7 yaşında iken Münihte bulunan Münih İlk Okuluna başladı.
    9 Yaşında iken Luipold-Gymnasium okuluna girdi
    1895 te Zürih, İsviçre Prestijli Federal Politeknik Okulu ( akedemisi ) sınavlarına girdi ve kazandı. 16 yaşındaydı o zaman
    Daha sonrada ETH ZÜRİH ÜNİVERsitesine gitti

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

1895 te Zürih, İsviçre Prestijli Federal Politeknik Okulu ( akedemisi ) sınavlarına girdi ve kazandı.

Daha sonrada ETH ZÜRİH ÜNİVERsitesine gitti.

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

thanks çok işime yaradı

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

9. jkgffgerser

jkgffgerser Forum Okuru

einsten hangi okullarda okudu

10. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Albert Einstein'in okuduğu okullar hakınnda abec.net sitesinden bulduğum kaynağı sizlerle paylaşmak istiyorum değerli misafirlerim.
    1895 te Zürih, İsviçre Prestijli Federal Politeknik Okulu ( akedemisi ) sınavlarına girdi ve kazandı. 16 yaşındaydı o zaman
    Daha sonrada ETH ZÜRİH ÜNİVER sitesine gitti

Albert Einstein Bitirdiği Okullar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Albert Einstein

Albert Einstein

Einstein, Galilei ve Newton ile birlikte üç büyük bilim dehasından biridir. Üçü için de efsane, gerçeği gölgede bırakmıştır. Özellikle Einstein'ın yaşamı efsanelerle doldurulmuş ve bunlar onun yalnız bilgin ve kamuya mal olmuş adam ünüyle beslenmiştir. Resimleri ünlü tablo La Gioconda'da olduğu gibi yerli yersiz basılmış; haksız olarak atom bombasının babası sayılmış ve ünlü E = mc2 formülü...
  2. Albert Einstein kimdir biyografisi

Albert Einstein kimdir biyografisi

Albert Einstein hayatı Albert Einstein hakkında bilgiler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda "Albert Einstein kimdir?" diyen misafirlerimizin sorusunu yanıtlıyor ve sizlere ve ilgili tüm arkadaşalrımıza Albert Einstein biyografi bilgilerini aktarıyoruz. Modern fiziğin kuramlarının oluşmasında büyük katkıları olan Albert Einstein'nın en bilinen teorilerinden biri İzafiyet...
  3. Albert Einstein Buluşu

Albert Einstein Buluşu

Anştayn neyi icat etti Einstein neyi buldu icat etti buluşları nelerdir ?
  4. Albert Einstein Teorileri

Albert Einstein Teorileri

Albert Einstein Teorileri nelerdir bilenler Albert Einstein Teorilerini yazsın bu sayfaya
  5. Albert einstein

Albert einstein

Ya lütfen albert einstein'ın hayatını kısaca ingilizceyle bulabilir misiniz.......... Ben bulamadım..........

Sayfayı Paylaş