gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

alerjik nezlem var nasıl tedavi olmalıyım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Tabi ki dra gidecem ama ilaç içmeyi hiç sevmiyorum.Alerji tedavisi için süreç nasıl, nasıl tedavi olurum ? :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Alerjik nezle tedavisinde kullanılan pek çok ilaç vardır. Hemen söyleyelim ki, bazı ilaçlar özellikle de kortizon hap ve iğneleri hastalık belirtilerini çok kısa sürede bıçak gibi keserler, fakat maalesef hem ciddi yan etkilere neden olabilirler ve hem de etkileri kalıcı değildir, yani ilacı bıraktıktan bir süre sonra tüm belirtiler tekrar ortaya çıkar. Sprey şeklinde kortizon gibi ilaçlar ise, ancak uzun zaman düzenli kullanıldıklarında etkili olurlar ve bırakıldıklarında da belirtiler tekrarlar. Antihistaminik ilaçlar ise günü birlik etkili olmaları yanında, hastaları en çok rahatsız eden burun tıkanıklığına da bir yararları yoktur.
    Alerjik nezle belirtilerinden (burun akıntısı, burun tıkanıklığı, burun kaşıntısı, hapşırma...) sorumlu olan esas aracı madde histamindir. Antihistaminik ilaçlar, histaminin etkisini ortadan kaldırarak etkili olurlar. Alerjik nezle tedavisinde en çok kullanılan ilaçlar olan antihistaminikler, ağız yoluyla ya da buruna sprey şeklinde uygulanabilirler. Günümüzde, alerjik nezle tedavisinde en çok baş vurulan antihistaminilaçlardır. Bunların çoğunun tedavi dozlarında, merkezi sinir sistemine ait yan etkileri olmadığı gibi daha pek çok başka olumlu farmakolojik özellikleri de vardır.

alerjik nezlem var nasıl tedavi olmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nezle alerjik nezleler ve bademcik tedavisinde

nezle alerjik nezleler ve bademcik tedavisinde

Başlangıçta damak bademciğinin şişmesiyle boğazda bir tırmalanma duygusu oluşur. Sonra burun mukozası iltihaplanır ve normalin üstünde mukus(sümük) üretimi başlar. Burun mukozasının şişmesi nedeniyle burun tıkanır. Hele üstçene sinüsü ve alın sinüsü mukozaları da iltihaplandığında, tüm kafa bölgesi etki altına girer ve kişide genel bir bunalma durumu oluşur. Başlangıç aşamasındaki nezlenin...
  2. Nezlenin tedavisi

Nezlenin tedavisi

nezlenin tedavisi nezlenin tedavisi, nasıl geçer, belirtileri, tedavi, grip, ilaçları, için ne yapmalı, için Zaman zaman hepimizi yatağa düşüren nezle hastalığı hakkında faydalı bilgiler sunuyoruz sizlere bu yazımızda Melek'ler. Burun, havanın vücuda giriş yeridir ve burada ısıtılır. Burada, havadaki tozlardan ve mikroplardan koruyan tüyler bulunur. Nezleye, çoğunlukla burna ve soluk...
  3. Alerjik Nezle Nasıl Tedavi Edilir ?

Alerjik Nezle Nasıl Tedavi Edilir ?

Alerjik nezle nasıl tedavi edilir Alerjik nezle tedavisinde kullanılan ilaçlar nelerdir Özellikle bahar aylarında sıklaşan alerjik nezle tedavisi ile ilgili olarak sizlerle paylaşabileceğimiz bilgiler şöyle melekler :) Toplumda en sık görülen allerjik hastalıklardan birisidir. Mikrobik nezlelerden farklı olarak, bir de burun kaşıntısı ve ard arda hapşırmalar vardır. Polen allerjisi...
  4. sinüzitim var nasıl tedavi olabilirim

sinüzitim var nasıl tedavi olabilirim

Büyük ihtimalle sinüzitim var ve dr bir sürü ilaç verecek eminim.Sinüzit tedavisi nasıl yapılır dra gitmeden önce öğrenmek istiyorum..
  5. Zatülcenp Tedavisi için Tavsiyeler

Zatülcenp Tedavisi için Tavsiyeler

Yakın zamanda yayımlanan bir değerlendirme, zatülcenp için teşhis ve tedavi stratejilerini anlatıyor. Doktorlar, plöretik göğüs ağrılı(nefes alıp vermeyle artan, ince, batıcı ağrı) bütün hastalara hastalık kaydı, fiziksel muayene ve göğüs radyografisi öneriyor. Yakın zamanda yayımlanan bir değerlendirme, zatülcenp için teşhis ve tedavi stratejilerini anlatıyor. Doktorlar, plöretik göğüs...

Sayfayı Paylaş