gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Alerjiniz varsa duş alıp elbise değiştirin.

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

İlk bahar mevsimi yaklaştığında pek çok kişinin de alerji mevsimi başlar.işte melişlerim alerjiniz varsa yapmanız gerken bir öneri:) Polenlerin sebep olduğu burun tıkanıklığı ,kaşıntı,gözlerde sulanma ve yanma şikayetleri oluşuyorsa bahar alerjisi olasılığı yüksek demektir.

Uzmanlar bahar aylarının gelişiyle polenlerin yayılışı hızlandığından alerjisi olanların daha çok sabahtan öğlene kadar olan sürede polen yoğunluğu sebebiyle dışarı çıkmamaları gerektiği uyarısında bulunuyor.
    Ayrıca polenlerin etkisini azaltabilmek için alerjik bünyeli kişilerin eve geldiklerinde mutlaka duş almaları ve giysilerini değiştirmeleri gerktiğini belirtti.
    Aynı şekilde ev havalandırmanın da bu dönemlerde azaltılması ve pencerelerin daha az ve kısa süreli açılması gerekiyor.

Yine alerjik bünyeli kişiler için ev ve işyerlerinde polen filtreli klima kullanımına özen gösterilmelidir.

Alerjiniz varsa duş alıp elbise değiştirin. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. duş

duş

Temiz ve berrak ise kişinin bütün sıkıntıları gider.
  2. Gülşah Buzlu - Alerjim Var

Gülşah Buzlu - Alerjim Var

Emek verdim aşkım uğruna Çok sabrettim Bütün servetim sana sunduğum tertemiz kalbim Yanılmışım yine yanmışım aldanmışım Büyük aşkımın karşılığında aldatılmışım Aslında bende kabahatin büyük Nerden bilirim ki huyunu Seni sevdim hiç düşünmedim hiç çok hain olduğunu x 2 [Nakarat] Alerjim var sana alerjim var Doktorum yasakladı alerjim var Sevginin en hain yüzünü öğrettin Uzak dur benden, sana...
  3. bebeğinize alıp ta kullanmamadığınız ürünler varmı varsa neler ?

bebeğinize alıp ta kullanmamadığınız ürünler varmı varsa neler ?

Melekler, bebeğiniz doğmadan ya da doğunca alıp ta bir heves, hiç kullanma imkanı bulamadığınız ürünler varmı? Biz de bilelim de boşuna almayalaım di mi ? :D
  4. Evcil Hayvanlara Alerjiniz Var mı?

Evcil Hayvanlara Alerjiniz Var mı?

bu konu evcil hayvanlara karşı alerji hakkında merak edilen bilgilere yer vermektedir. Hayvansever bazı insanlar evlerinde birtakım evcil hayvan beslerler. Genel de evde beslenen hayvanlar kedi, köpek, kuş v.s dir. Bazı kişilerin bünyeleri hassas olduğu için hayvan tüylerine karşı alerji riski taşıyabilir. Eğer siz de eviniz de evcil bir hayvan besliyorsanız ve birtakım şikayetleriniz varsa...
  5. Hergün duş almanın cildimize zararı var mı?

Hergün duş almanın cildimize zararı var mı?

hergün banyo yapmanın bir sakıncası var mıdır, her gün banyo yapmak zararlı mıdır, her gün duş almak vücuda zararlı mıdır, çok banyo yapmanın sakıncaları nelerdir Her gün duş almanın cildimize bir zararı yoktur. Yıkanmakla derimiz üzerindeki koruyucu tabakayı zedeleriz. Derimizin üzerinde gözle görülmeyen, elle hissedilmeyen bir koruyucu örtü vardır. Bu örtü dış ortama karşı vücudumuzu...

Sayfayı Paylaş