gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Alerjiye karşı yoğurt ve kefir

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

alerji bölümü çapa tıp fakültesi alerji bölümü çapa tıp fakültesi allerji yoğurt alerjisi Yoğurt ve kefir gibi mayalanmış süt ürünlerinde bulunan probiotiklerin, alerjik hastalıkların ortaya çıkmasını engellediği bildirildi. İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, sağlık için yararlı olan ”dost mikropların” başlıcalarının ”lactobacillus” ve ”bifidobacterium” olduğunu belirtti.
    Bu dost mikropların, vücuda zararlı olanların bağırsaklarda tutunma yerlerini işgal ederek, üremelerini, gerekli olan besinleri tüketerek çoğalmalarını ve hastalık yapmalarını engellediklerini vurgulayan Prof. Dr. Küçükusta, yoğurt, kefir (özel bir maya mantarıyla keçi veya inek sütünün mayalanmasıyla hazırlanan ekşi içecek) ve mayalanmış sütten elde edilen diğer besinlerin, bu dost mikroplar bakımından zengin olduğunu dile getirdi.
    Probiotiklerin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, bağırsaktan vitamin ve minarellerin emilimini artırdığını ifade eden Prof. Dr. Küçükusta, başta bağırsak iltihapları ve çeşitli nedenlere bağlı ishaller olmak üzere böbrek, idrar yolları ve derideki infeksiyonlara karşı koruyucu etkileri bulunduğunu anlattı.
    Yoğurt ve Egzama İlişkisi
    Prof. Dr. Küçükusta, probiotiklerin besin alerjisini önlediğinin de anlaşıldığını dile getirerek, Finlandiya’da yapılan bir araştırmada, gebeliklerinin son haftalarında ve süt verdikleri 6 aylık dönemde probiotik verilen annelerin bebeklerinde egzamanın yüzde 50 daha az görüldüğünün belirlendiğini söyledi.
    Çiftliklerde doğup büyüyen çocuklarda da astım ve alerjik hastalıkların daha az görüldüğüne dikkat çeken Prof. Dr. Küçükusta, uzmanların probiotiklerin astım üzerine etkilerini de araştırdığını dile getirdi.
    ”Yoğurt ve kefir gibi mayalanmış süt ürünlerinde bulunan probiotikler, alerjik hastalıkların ortaya çıkmasını da engelliyor” diyen Prof. Dr. Küçükusta, probiotiklerin yoğurt ve kefir gibi mayalanmış süt ürünlerinde doğal olarak bulunduğunu hatırlattı.
    kaynak:kefirtanesi.com

Alerjiye karşı yoğurt ve kefir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astma, Alerji ve Spor

Astma, Alerji ve Spor

Egzersiz sonucu gelişen bronş sistemindeki yaygın spazm (bronkospazm) ve buna bağlı nefes darlığı. astmalılar için çok karakteristik bir bulgudur. Böyle bir durumun ortaya çıkmasının bir sporcu için ne anlama geldiği elbette ki çok açıktır; spor hayatının sona ermesi. Tabii bu eski dönemlerde böyleydi. günümüzde ilerleyen tıp imkanları sayesinde artık astmalı sporcular da her türlü yarışmaya...
  2. Kabızlığa karşı kefir

Kabızlığa karşı kefir

kabızlık kilo aldırırmı kefir kilo aldırırmı kefir ne zaman içilmeli nasıl içilir kabızlık yaparmı Tuvalet alışkanlığı küçük yaşlarda kazandırılan eğitimlerden biridir. Çoğumuz küçükken bu eğitim esnasında bazı sorunlarla karşılaşmışızdır. Bağırsak hareketleriniz iyi değil ve beslenmeniz de bunu olumsuz yönde destekliyorsa; kabızlığa aday bir kişi haline gelirsiniz. Bu durum 3 gün boyunca...
  3. Kefir ve Faydaları

Kefir ve Faydaları

bebeklerde kefir kullanımı hamilelikte kefirin faydaları çocuklarda kefir kefirin hamilelere faydaları gebelikte Arkadaşlar hiç kefiri duydunuzmu kullandınızmı bilmiyorum ama ben çok uzun zamandır kullanıyorum çok sağlıklı ve lezzetli bir içecek hepinize tavsiye ederim :tik: KEFİR Kefir Kafkasya’ da yaşayan insanların sıklıkla kullandıkları sütün mayalandırılmasıyla elde edilen bir süt...
  4. Bahar Alerjisine Karşı Ne Yapmalı

Bahar Alerjisine Karşı Ne Yapmalı

polenlere karşı korunma bahar,alerji,sağlık,çocuk sağlığı,alerji için bilgiler,tedavisi,kadın sağlığı,bahar hastalıkları,alerjiden korunmanın yolları. İlkbaharın gelişi ile kimileri mevsimin güzelliğini doyasıya yaşarken; bahar ayları kimileri için de eziyete dönüşüyor. Bahar alerjileri bu aylarda yaşam kalitesini en aza indirgeyebiliyor ancak basit önlemlerle mevsimin tadını...
  5. Kozmetikler ve alerji

Kozmetikler ve alerji

kometik, alerji, zararları, bilgiler, kozmetikler ve alerji, resimler, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Kozmetikler ve allerji formda Hatırı sayılır miktarda para ödeyerek bir nemlendirici aldınız... Ürün size “hipoallerjenik” olarak sunulduğu ve “kaliteli” bir marka olduğu için tereddüt etmeden kullanmaya başladınız. 2-3 gün sonra yüzünüzde kızarıklık ve...

Sayfayı Paylaş