gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Alev alev romantizm

Konu, 'Genel Hobiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Alev alev romantizm [​IMG] İster balkonda, terasta ya da bahçede, mum ışığının büyüsü her an eğlenceli utlamalara veya romantik anlara ayrı bir güzellik kazandırır. Mum ışığının etkisi sizi de cezbedecek ve keyifli bir yolculuğa çıkaracak.
    Mumlarla romantizm
    Size özel bir sofrayı daha romantik yapmanın sihrini keşfedin. Gül yaprakları, çiçekli halkaların içinde peçeteler ve bu güzel tabloyu taçlandıran gizemin özü: Cam vazolara yerleştirilmiş mumlar ve çevresine dizilmiş dekoratif taşlar.

Işıldayan şeritli bardaklar
    [​IMG] Biraz şeffaf kağıt ile, bardaklarınız kolayca fenere dönüşür.
    Gerekli malzeme
    Değişik renklerde şeffaf kağıt
    Su bardakları
    Küçük mumlar

Nasıl yapılır?
    Şeffaf kağıttan 3 - 4 cm genişliğinde birer şerit kesip bardakların çevresine yapıştırın. Başka bir renkte şeffaf kağıttan daha dar birer şerit keserek değişik motiflerle süsleyin. Motiflerin yapılışı: Şeridi uzunlamasına ikiye katlayıp birer cm aralıkla enlemesine katlamaya devam edin. Kenardan başlayarak makasla küçük bir üçgen kesin. Üçgenin köşelerinin kenara çok yakın olmamasına özen gösterin. Katladığınız yerlerden açın ve geniş şeridin üzerine yapıştırın. Bardakları şeritlerle süsleyip mumları düzgün bir şekilde içine yerleştirin.
    Öneri: Hobi malzemeleri satan mağazalardan mum jeli satın alabilir ve bunlarla bardakların içini süsleyebilirsiniz.

Asmalı fener
    [​IMG] Reçel kavanozları her zaman işe yarar: Küçük birer fener olarak loş yaz akşamlarına biraz aydınlık kazandırır.
    Gerekli malzeme
    Boş reçel kavanozları
    Cam boyası
    Kuvvetli tel
    Pense
    Küçük mumlar (Tea - light)

Nasıl yapılır?
    Reçel kavanozlarının bazılarını cam boyası ile boyayıp kurumalarını bekleyin. Kavanozun çapından biraz daha uzun kalacak şekilde teli pense ile kesin. Telin ortasını büküp bir ilmek oluşmasını sağlayın. Ardından teli kıvırarak kavanozun ağzına geçirin. Uç kısımlarını birleştirip yeniden bir ilmek oluşturun. Telden yeniden bir parça kesin ve ilmeklerden geçirip bir askı oluşturun. Tea - light mumları kavanozlara yerleştirip ister masaya bırakın, isterseniz bahçenizdeki çalılara veya ağaçlara asın.

Işıklı çiçekler
    [​IMG] Neşeli romantizm: Çiçeklerin ve ince transparan kumaşın ardından göz kırpan mum ışığı.
    Gerekli malzeme
    Organze kumaş
    Köşeli fener iskeleti ya da cam vazo
    Yapıştırıcı
    Yapma çiçek
    Küçük mum (Tea - light)

Nasıl yapılır?
    Kumaşı enlemesine ve boylamasına fener iskeletini saracak büyüklükte kesin. Kumaşı iskeletin etrafına sarıp, birleşen kenarlarını üst üste yapıştırın veya dikin. Yapma çiçekleri yüzeylere paylaştırıp yapıştırın. Dilerseniz birkaç dekoratif pul ilave edebilirsiniz. Tea - light veya biraz daha iri mumları fenerin içine yerleştirin. Mumların, hazırladığınız fenerin boyundan daha kısa olmasına özen gösterin.

Mumlu kum kovaları
    [​IMG] Bahçenizi kova kova sihirli mumlarla süsleyin. Ama rüzgarda kalmamalarına özen gösterin.
    Gerekli malzeme
    Küçük metal kovalar
    Dekorasyon kumu
    Değişik renklerde ince uzun mumlar
    Dekorasyon amaçlı birkaç çiçek

Nasıl yapılır?
    Metal kovalara kum doldurun. Çokça mumu sabit duracak kadar kuma batırın. Mumların birbirlerine çok yakın olmamalarına dikkat edin. Sapları kesilmiş çiçekleri, kovanın etrafına serpiştirin. Öneri: Elbette kovanın içinde renkli kum ve taşlar (örneğin mavi) bahçede çok daha güzel bir görüntü verir. Ancak pahalı olduğundan, sadece kovadaki kumun en üst katmanına renkli kum ya da taş kullanmanız aynı etkiyi yaratacaktır.

Alev alev romantizm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alev

Alev

Ateş maddesine bakınız.Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir. Rüyada harlı bir alev görmek, baştan kötü giden bir işin zamanla düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haber...
  2. Ferudun Düzağaç _ alev alev

Ferudun Düzağaç _ alev alev

Alev alev yanıyorum Buzlarım çözülüyor aşka Gardım düşüyor, tutamıyorum Korkuyorum bakışların çarpınca bana Birbirimize birkaç aşk kadar geç kalmış olmasaydık Hep yanlış gidenlerin ardından yorulmasaydık Sen ışığını arayan güzel günebakan Ben tozuna dumanına hasret bir enkaz Alev alev yandığım doğru Küllerinden doğar mıyım sana doğru Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum Yerdeyim Sendeyim Al...
  3. Nev - Alev Alev

Nev - Alev Alev

Umudum içimdeki senden daha büyük Senin aşkın yangın yeri, Bense küllerimi çoktan savurdum Her aklıma estiğinde,kıvılcımların uçuşurken Senden kalan bu közden alev olup yanılır mı? Alev alev yanarken,mumlar gibi erirken Kül olup da savrulurken duydun mu feryadımı? Duman olup da kapkara uçup giderken sessiz Alevsiz duman olmaz anladın değil mi? Umudum içimdeki anılarımdan daha güçlü Senin...
  4. Ebru Gündeş - Alev Alev

Ebru Gündeş - Alev Alev

Anladım ki aşkımız bir yalandan ibaret Benim sana yaptığım canım,aşk tadında ibadet Ben seni çılgın gibi,uykumda bile sevdim Gelecek bizim olsun gerisi Allah Kerim Alev alev alev alev,yandığımı görüyorsun Bir teselli istemedim,istememde biliyorsun Her yeni gün yeni umut,yeni güneş mi diyorsun O her gün doğar ama,ben bir kere biliyorsun
  5. Nev - Alev Alev - AKOR

Nev - Alev Alev - AKOR

alev alev akor Am C G Umudum icimdeki senden daha büyük Em senin askin yangin yeri F G bense küllerimi coktan savurdurm Am C G her aklima estigide kivilcimlarin ucusurken Em F G senden kalan bu gözden alev olup yanilirmi Am G Alev alev yanarken mumlar gibi erirken Em...

Sayfayı Paylaş