gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Alex - Gönül Göçü

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

kor bir duman sarmış yaylayı ciğdem kokusu basmiş havayı

yay çekti gönlüm vurdu turnayı

olmaz olsun düğün alayı

gönül göçü bu alır seni kaçarım

dağı taşı deler töreleri aşarım

ağlama sen kınanı ben yakarım

hadi bana gel de al de sar de yar

buradan kaçalım

kara kara baktı yar gözlerime

sarı sarı saçlar indi gönlüme

sora sora geldim yarın köyüne

çeker alırım seni vermem kimselere

Alex - Gönül Göçü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. göç

göç

Rüyada göç etmek dinin yasak saydığı şeylerden kaçınmakla yorumlanır.
  2. Alex - Maalesef

Alex - Maalesef

sen uyurken dusundum dun gece sen uyurken agladim dun gece sana hasretin kollarindan koptum geldim sen vardin agladigim her nefeste sana soz bak hic uzmem bir daha sana soz bak darilmam her lafina alinmam kirilmam
  3. Alex - Esirinim

Alex - Esirinim

aşk dinle bak seninim bu defa yenildim gül yüzünden içmeyi özledim son sözünde sevgiyi gizledim esirim ne kadar zormuş bir ayrılık karanlığı gelmiş kapımıza sen korkma biraz durur gider sonra içeri sakın alma ne kadar çökmüş olur olmaz vakitlerde gelen bu kabuslar hiç korkma biraz üzer biter sonra uyu sen hiç uyanma
  4. Alex - Bugünlerde

Alex - Bugünlerde

bugünlerde biraz eksi biraz soğuk bazen vahşi bir iklimdeyim unutmuşum meğer ne çok yazlar yaşanmış ne baharlar yeşermiş ben hala senin derdindeyim unuturum ama senden sonra bu hayatı ben neyleyim çok karanlık günler artık geceye düştüm bıçareyim derdindeyim kederdeyim hasretinden ölmekteyim usandım ben bu sevdadan yalanlardan dolanlardan sana hasret akşamlardan geçiyorum...
  5. Göç nedenleri

Göç nedenleri

göç nedenleri göçün nedenleri GÖÇ NEDENLERİ Nüfus hareketleri diğer bir deyimle göçler ekonomik ve sosyal sistemde verilen kararları gerekse kişilerin kendi kişisel beklentileri sonucu oluşmaktır Göç, insanla birlikte başlamış, insanın kendisinden ayrılmaz tabii bir parçası gibi görülmektedir. İnsan oldu olası ufkunun ötesini, dağların, tepelerin gerisini merak etmiş, oralara gitmeye...

Sayfayı Paylaş