gebe
  1. feritcan

feritcan Forum Okuru

alex türk oldumu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında feritcan tarafından paylaşıldı.

alex türk oldumu alex de souza türk oldumu Fenerbahçeli kaptan alex türk oldumu ? Bilginiz var mı ? [​IMG]

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Fenerbahçeli Alex'in Türk vatandaşlığı başvurusu kabul edildi! 2004'ten beri sarı lacivertli formayı giyen ve Türk futbol tarihinin en iyi yabancıları arasına adını yazdıran Alex de Souza'nın, Türk vatandaşlığına geçmek için yaptığı başvuru kabul edildi.
    ALEX, ALEKS OLDU

Brezilyalı futbolcu Aleks ismini kullanacak. Alex de Souza, kendi adıyla sadece yazılışı farklı olan "ALEKS" ismini seçti. Aleks, soyadını ise tıpkı Mehmet Aurelio gibi değiştirmedi. 7 yıldır Fenerbahçe'de forma giyen Brezilyalı yıldız, kanunlara göre başvurudan itibaren 5 yıl daha bekledikten sonra Türk statüsünde oynayabilecek.

Alex ve başkan Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Başbakanlık binasında ziyaret etmiş ve Brezilyalı oyuncu Türk vatandaşlığına geçmek istediğini bizzat kendisi iletmişti. Alex, niyetinin sadece Türk vatandaşı olmak olduğunu ifade etmişti.

TÜRK STATÜSÜNDE OYNAMASI İÇİN 5 YIL LAZIM

Lig TV'nin internet sitesinin haberine göre; Aleks'in Türk vatandaşlığına geçmesi, Fenerbahçe'de yerli statüsünde oynayacağı anlamına gelmiyor. Son yıllarda yabancı futbolcuların üstüste Türk vatandaşlığına geçmesi ve yerli statüsünde oynamaya başlamasından sonra 5 yıl kuralı getirilmişti.

Kural uyarınca Türk vatandaşlığına geçen bir futbolcu ancak 5 yıl sonra yerli stütüsünde forma giyebiliyor. Bu yüzden Aleks'in Türk vatandaşlığına geçmesinin futbol yaşantısına bir faydası olmayacak. Çünkü 34 yaşındaki Aleks'in Fenerbahçe'de yerli statüsünde oynayabilmesi için 39 yaşına kadar beklemesi gerekiyor.

KAYNAK

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

alex

evet alex türk oldu arkadaşım dedi

4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bir fb çalışanı olarak bende el atayım dedim..Saolsun Sadmin güzelce açıklamış :)
    Aleks oldu hatta ismi :) Aferin aleks sana:)

alex türk oldumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alex - Maalesef

Alex - Maalesef

sen uyurken dusundum dun gece sen uyurken agladim dun gece sana hasretin kollarindan koptum geldim sen vardin agladigim her nefeste sana soz bak hic uzmem bir daha sana soz bak darilmam her lafina alinmam kirilmam
  2. Alex - Esirinim

Alex - Esirinim

aşk dinle bak seninim bu defa yenildim gül yüzünden içmeyi özledim son sözünde sevgiyi gizledim esirim ne kadar zormuş bir ayrılık karanlığı gelmiş kapımıza sen korkma biraz durur gider sonra içeri sakın alma ne kadar çökmüş olur olmaz vakitlerde gelen bu kabuslar hiç korkma biraz üzer biter sonra uyu sen hiç uyanma
  3. Alex - Bugünlerde

Alex - Bugünlerde

bugünlerde biraz eksi biraz soğuk bazen vahşi bir iklimdeyim unutmuşum meğer ne çok yazlar yaşanmış ne baharlar yeşermiş ben hala senin derdindeyim unuturum ama senden sonra bu hayatı ben neyleyim çok karanlık günler artık geceye düştüm bıçareyim derdindeyim kederdeyim hasretinden ölmekteyim usandım ben bu sevdadan yalanlardan dolanlardan sana hasret akşamlardan geçiyorum...
  4. Davut Güloğlu - Oldimi

Davut Güloğlu - Oldimi

Kalp dediğin dayanmaz Sevdanun ateşine Ömrüm perişan oldi Bir güzelin peşine Olmasun böyle sevda Olmasun böyle kader Gel de bir sarılalım Allahın aşkına yeter Sevdaya düşen ağlar Virane olur bağlar Yıkılsın da yok olsun Kız dolaştığın dağlar Aşık oldum güzele Dolaştım dilden dile Kız seni seveceğim Toprağa girsem bile
  5. Peygamber efendimizin oğlu oldumu?

Peygamber efendimizin oğlu oldumu?

Çok sevgili Peygamber Efendimizin 3 güzel erkek ve 4 güzel kızı olmak üzere 7 tane çocuğu vardır. Bu çok değerli çocuklarından sadece Hazreti Fatima Peygamber Efendimizden sonra, diğer 6 tane çocuğu Peygamberimizden önce vefat etmişlerdir. Şimdi Efendimizin önce kız çocukları hakkında sonra ise erkek çocukları hakkında bilgiler verelim. Peygamber Efendimizin Kız Evlatları 1. Zeynep (r.a):...

Sayfayı Paylaş