gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ali Kemal İskender kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ali kemal iskender kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri
    Tiyatro ve sinema dünyasında başarılı oyuncluğuyla ve "Karga Kemal" lakabıyla bilinen ünlüoyuncu hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler!

Ali Kemal İskender Gerçek adı; Ali Kemal Asıliskender (d. 1940 - ö. 23 Eylül2007 - İstanbul) Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
    Türk tiyatro ve sinemasının emektar oyuncusu, "Karga Kemal" takma adıyla bilinirdi. Bir çok sinema ve dizi filmde rol aldı. Karadenizli "laz" tiplemeleriyle tanınan sanatçı, pankreas kanseri nedeniyle öldü.

Filmografisi

İnadım İnat - 2005
    Oğlum İçin - 2003
    Bizim Aile - 2001
    Dedelerimi Evlendirirken - 2000
    Şaşıfelek Çıkmazı - 2000
    Uzun Gece - 1993
    Kurdoğlu - 1991
    Çizme - 1991
    Devlerin Ölümü - 1990
    Silah Arkadaşları - 1986
    Yıkılmayan Adam - 1977

Ali Kemal İskender kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Küçük İskender Kimdir?

Küçük İskender Kimdir?

küçük iskender kimdir küçük iskender nereli kim Son zamanlarda adını sıkça duyduğum Küçük İskender ile ilgili sizler için araştırma yaparak bilginize sunmak istedim.Eğer sizde küçük İskender kim diye merak ediyorsanız sizler için sunmuş olduğum aşağıdaki bilgilere göz atmanız yeterli olacaktır 28 Mayıs 1964’te İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde...
  2. Defterdar İskender Çelebi Kimdir

Defterdar İskender Çelebi Kimdir

defterdar iskender çelebi muhteşem yüzyıl iskender çelebi muhteşem yüzyıl dizisinde hürremin yeni dostu pargalı ibrahimin de düşmanı iskender çelebi acaba kim meleklerr dizide baya baya ön plana çıkmaya başladı mahidevran ve pargalı ibrahime karşı duruşuu hürreme yakınlığı peki kim bu iskender çelebii Kanuni devrinde başdefterlığa kadar yükselmiş, büyük bir güce ve zenginliğe kavuşmuş bir...
  3. Kemal Doğulu Kimdir ?

Kemal Doğulu Kimdir ?

kemal doğulu kimdir,bu tarz benim jürisi kemal doğulu kimdir,işte benim stilim jürisi kemal doğulu kimdir,kemal doğulu kaç yaşında,kemal doğulu nereli Bu Tarz Benim yarışması Show Tv'de tüm hızıyla sürüyor. Biri Bizi Gözetliyor'dan hatırladığımız Öykü Serter'in sunuculuğunda devam eden yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu ve İvana Sert. Hafta içi öğleden sonra kuşağında...
  4. Küçük İskender Kimdir?

Küçük İskender Kimdir?

28 Mayıs 1964’te İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde beş yıl okuduktan sonra ayrıldı. Bir süre de İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğrenim gördü. 1985 yılından itibaren çeşitli edebiyatdergilerinde şiir ve yazıları yayımlanmaya başladı. İlk ve uzun şiirleri Adam Sanat Dergisi’nin hemen her sayısında yer aldı. Temalarında alışılagelmişin...
  5. Vatanım Sensin Ali Kemal(Kubilay Aka)Kimdir?

Vatanım Sensin Ali Kemal(Kubilay Aka)Kimdir?

Kanal d ekranların da oynayan"Vatanım Sensin" de Cevdet albay(Halit Ergenç) ve hemşire Azize(Berguzar Korel)in üç çocuğundan birini canlandıran Ali Kemal, dikkatleri üzerine çekmeyi başararak beğeni kazandı. Ali Kemal, aslın da dizi de ailenin üvey evladı olarak yer alıyor. Cevdet albay onu yakılan ve yıkılan bir köyden tek canlı kalan bir çocuk olarak kurtarıyor ve henüz çok...

Sayfayı Paylaş