gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ali Kemal'e

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ali Kemal'e

(ziya Gökalp Malta'da sürgünde iken, Ali Kemal'in yazdığı
    düşmanca yazılara bu şiirle cevap vermiştir.)

Ben Türküm! diyorsun, sen Türk değilsin!
    Ve İslamım! diyorsun, değilsin İslam!
    Ben, ne ırkım için senden vesika,
    Ne de dinim için istedim ilam!

Türklüğe çalıştım sırf zevkim için,
    Ummadım bu işten asla mükafat!
    Bu yüzden bin türlü felaket çektim,
    Hiç bir an esefle demedim: Heyhat!

Hatta ben olsaydım: Kürd, Arap, Çerkes;
    İlk gayem olurdu Türk milliyeti
    Çünkü Türk kuvvetli olursa, mutlak,
    Kurtarır her İslam olan milleti!

Türk olsam olmasam ben Türk dostuyum,
    Türk olsan olmasan sen Türk düşmanı!
    Çünkü benim gayem Türkü yaşatmak,
    Seninki öldürmek her yaşatanı!

Türklük, hem mefkurem, hem de kanımdır:
    Sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil!
    Türklük hadimine 'Türk değil! ' diyen
    Soyca Türk olsa da 'piçtir', Türk değil!

Ali Kemal'e konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ali Sunal

Ali Sunal

ali sunal kaç yaşında 22 Eylül 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Yeditepe Üniversitesi'nde İşletme eğitimi gören sanatçı, Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Halen Tiyatro İstanbul bünyesinde görev yapmaktadır. Kemal Sunal'ın oğludur. Filmografisi Sana Mecburum - 2007 Kısık...
  2. aliye

aliye

Başrollerini Nejat İşler (Deniz), Sanem Çelik (Aliye), Halit Ergenç’ in (Sinan) paylaştığı ve yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği Aliye, iki çocuğu arasında kalan genç, güzel bir kadının dramını ve hayatla mücadelesini anlatıyor. Aliye, evli ve iki çocuklu zengin bir ailenin gelinidir. Büyük bir evde kayınvalide ve eşinin kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Evliliğinde aradığı...
  3. Ali nazik

Ali nazik

MALZEMELER 200 gr kıyma 8 adet patlıcan 3 diş sarımsak 1 su bardağı yoğurt 1 adet kuru soğan 2 yemek kaşığı tereyağı 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 4 yemek kaşığı su Tuz, karabiber HAZIRLANIŞI Patlıcanları közleyin. Dış kabuklarını akan su altında soyup, ufak ufak doğrayın. Dövülmüş sarmısakları içine atın. Yoğurtla karıştırıp, tabağa yayın. Kıymayı,...
  4. Hz. Ali

Hz. Ali

rüyada hz alinin resmini görmek ALİ İBN EBİ TÂLİB Resulullah'ın amcasının oğlu, damadı, dördüncü halife. Babası Ebû Talib, annesi Kureyş'ten Fâtıma binti Esed, dedesi Abdulmuttalib'tir. Künyesi Ebu'ı Hasan ve Ebû Tûrab (toprağın babası), lâkabı Haydar; ünvanı Emîru'l-Mü'minin'dir. Ayrıca 'ALLAH'ın Arslanı' ünvanıyla da anılır. Hz. Ali küçük yaşından beri Resulullah'ın yanında büyüdü. On...
  5. Halide Kemal'e aşık olsunmu?

Halide Kemal'e aşık olsunmu?

halide kemal halidenin ruju Siz kimi tutuyorsunuz merak ettim.. Kemal'in Güllü pardon:) Serap'a dönmesimi uygun..? Yoksa Serap cezayı hakketti- Halidemi sevsin kemali?

Sayfayı Paylaş