gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

aLi tekintüre(biyografi)

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ali tekintüre biyografi ali tekintüre nereli hayatı kimdir
    Ali Tekintüre (1953 Adıyaman) güfteci ve şair.

1953`yılında Besni, Adıyaman`da doğdu. Genç yaşta İstanbul`a geldi. Askerdeyken yazdığı "Tanrım Beni Baştan Yarat" şiiri daha sonra Muzaffer Özpınar tarafından bestelendi ve Emel Sayın`ın parçayı okumasıyla Ali Tekintüre de tanınmaya başladı. Yazdığı "Gitme" (Yavuz Taner bestelemiştir) parçası 1987`nin en meşhur parçalarından biri oldu. Yaklaşık 1500 eseri kaset ve CD`ler de okundu. Ayrıca 10 şiir kaseti vardır.

Bilinen şarkılarından bazıları: Tanrım Beni Baştan Yarat, Kadehi Şişeyi Kırarım, Gidecek Bir Gün (Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne), Dilek Taşı, Kırılsın Ellerim, Gitme, Köşe Kapmaca, Düşünürken, Senden Vazgeçmem, Birisi, Gitme, Kaderi Ben Mi Yarattım(Bir ümit ver), Evlat, Aldana Aldana, Beklemek İbadet Kalmak Zulümdür, Gitme Yarim, Her Saat Başında, Tiryaki, Acı Gerçekler, Hepsi Geçer, Seni Yakacaklar, Canım Dediklerim, Benim İçin Üzülme, Elimde Fotoğrafın, Kahrolayım, Ümitlerim Bitince Gel, Gurbet Yolu, Akşamcı, Sürünüyorum, Ağlıyorsam Yaşıyorum, Duyar mısın Feryadımı, Güldür Yüzümü, Tövbe Ettim, Aklı Yok, Bir Kadın Tanıdım...

Okuyan sanatçılardan bazıları:

Bergen,Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Bülent Ersoy, Muazzez Ersoy, Zeki Müren, Adnan Şenses, Emrah, Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz, Gülden Karaböcek, Neşe Karaböcek, İbrahim Tatlıses, Cengiz Kurtoğlu, Ebru Gündeş, Sibel Can..."

aLi tekintüre(biyografi) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pinhani (Biyografi)

Pinhani (Biyografi)

pinhani biyografi pinhani solisti pinhaninin solisti solist grubunun solistinin adı ve soyadı nedir GRUP ELEMANLARI: Sinan Kaynakçı 25 aralık 1979'da istanbul'da doğdu.Çocukluğu Florya ve Bakırköy'de geçti. Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nden 1998 yılında mezun oldu. Müziğe bu okulda başladı. 1995 yılında yan flüt ve gitar çalmayı öğrendi. 1996 yılından itibaren aralıklarla stüdyo hiphop'ta...
  2. Gazeteciler Biyografi

Gazeteciler Biyografi

mehmet korhan fırat biyografisi mehmet korhan fırat hayatı biyografi hakkında bilgi ın hayatı BÜTÜN BİYOGRAFİLER INTERNETTEN DERLEME VE ALINTIDIR Abdulla Latifzade ( 1891)- (1938) Kırım Türk Edebiyatı Edebi çalışmalarına 1917 inkılabından önce "Tercüman" gazetesinde başlayan Abdulla Latifzade (1891-1938), inkılabından sonra da çalışmalarına devam eder. Uyanık fikirli, zeki,...
  3. aliye

aliye

Başrollerini Nejat İşler (Deniz), Sanem Çelik (Aliye), Halit Ergenç’ in (Sinan) paylaştığı ve yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği Aliye, iki çocuğu arasında kalan genç, güzel bir kadının dramını ve hayatla mücadelesini anlatıyor. Aliye, evli ve iki çocuklu zengin bir ailenin gelinidir. Büyük bir evde kayınvalide ve eşinin kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Evliliğinde aradığı...
  4. Ozan Güven (Ali) Biyografi

Ozan Güven (Ali) Biyografi

ozan güven biyografi ozan güven guven Doğum Yeri : Yurt Dışı Doğum Tarihi : 1975 Eğitimi : Akademi ( Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü ) Yabancı dili: Almanca, İngilizce Sevdiği renk: Yeşil Giyim tarzı: Spor Sevdiği mekanlar: Taksim, Samatya, Boğaz'da balıkçılar Hobileri: Maket yapmak, fotoğraf çekmek Burcu: Boğa 2005 yılında yönetmen Türkan Derya ile...
  5. Rammstein biyografi

Rammstein biyografi

Rammstein Rammstein Kimdir, Rammstein biyografi, Rammstein hakkında bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler ve Rammstein hayranı olan tüm misaifler, bu sayfamızda alman müzik grubu olan Rammstein hakkında bilmedikleriniz, bilgileri paylaşıyoruz :) Alman bir müzik topluluğu olan Rammstein, tarzları Endüstriyel metal türünün en önemli temsilcisidir. Endüstriyel Industrial metal tarzı olarak da...

Sayfayı Paylaş