gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Alin Terİ

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

[SIZE=+1]ALIN TERİ[/SIZE] İmam Kazım (a.s) kendi tarlasında çalışmakla meşguldü. Fazla faaliyet İmamdın bütün vücundan terler akıtmıştı bu arada Ali ibni Ebi Hamza-i Bata ini geldi imamın yanına, ve o manzarayı görünce: - Kurban olayım, niçin bu işi başkalarına bırak mıyorsun? diye sordu.
    - Niçin başkalarına bırakayım? Halbuki benden daha üstün kişiler bile, daima bu gibi işlerle meşgul olmuşlardır.
    - Allah'ın elçisi, Emirülmü'minin ve bütün ecdadım. Esasen tarlada çalışmak ve ziraatla meşgul olmak Peygamberlerin, peygamber vasilerinin ve Allah'ın seçkin kullarının başta gelen, en önemli adetlerinden biridir. (1)

ALLAH'IN BERATI

Rufaî tarikatına mensup müridlerden biri bir gün kendisine çok güvenerek cezbe halindeyken şöyle dua etti:
    - Ya Rabbi Cehennemden azat olduğuma dair bu aciz kuluna bir belge gönder.
    Aradan çok geçmedi, gök yüzünden beyaz bir kâğıt geldi. Alıp baktılar ki, kâğıtta hiçbir yazı yok. Kâğıdın geldiğini görerek sevinen o mürid, içinde bir yazı olmadığını görünce çok üzüldü, mükedder bir vaziyette durumu şeyhine anlatmak üzere kâğıdı Ahmed Rufai Hazretlerine götürdü.
    Ahmet Rufaî Hazretleri kâğıdı eline alıp bakınca kendinden geçti ve şükür secdesine vararak:
    - Ey bari Hûda, sana hamd ü senalar olsun. Bu zayıf kulunun müridlerinden bir kimseye böyle bir berat göndermek şerefine eriştirdin, dedi.
    Müridler:
    - Efendim dediler. Biz orada bir yazı görmüyoruz, siz ise bu şahsın cehennemden azat olduğunu nasıl anlıyorsunuz? dediler.
    O:

- Ey benim müridlerim ve sadık dostlarım, kudret eli siyah yazmaz, siz buradaki yazıyı göremiyorsunuz, bu kâğıdın üzerindeki yazı nurdan kalemle yazılmıştır, buyurdu. (2)

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Alin Terİ
    emeklerine sağlık +rep

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Alin Terİ

emeğine sağlık

Alin Terİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tere otu

Tere otu

Rüyada tere otu görmek temiz bir yiyecege helal rizka. bolluga delalet eder. Tere otu almak ve yemek dünya dan lezzet almaktir.
  2. Ter / terlemek

Ter / terlemek

Sağlıklı kimsenin terlemesi bir iş ve hizmet sebebiyle sıkıntıya düşmeye, Hastanın terlemesi - eğer terlemeyi gerektiren bir hastalıksa- şifaya, Terlemek, onu arzu etmeyen için ölüm terine, Ter dünyanın sıkıntılarına ve insanı üzen her türlü duruma; Ter bazen mala delalet eder.
  3. tere

tere

(Gartenkresse / Cresson / Garden cress / Lepidum sativum) 20-50 cm boylarinda, beyaz veya morumsu renkli çiçekler açan, bir yillik otsu bitkiler. Meyvelerinin tek tohumlu olmasiyla su teresinden ayrilir. Yabânî olarak bulunmakla berâber, kültürü de yapilmaktadir. Kerdeme olarak da bilinir. Su teresi (Nasturtium officinale): Beyaz çiçekli, parçali yaprakli, çok yillik otsu bir bitki. Su...
  4. Tere

Tere

Dünya üzerinde terenin 90 farklı çeşidi bulunuyor. Bunların pek çoğu tıbbi etkiye sahip. Araştırmalara göre; terede bir çeşit penisilin var. Bu da ağız ve bağırsak bakterilerinin üremesine engel oluyor. Tere düzenli olarak kullanıldığında, ciltte kızarıklıkların oluşmasını engelliyor. Böbrek rahatsızlıklarına iyi geliyor ve idrar söktürüyor. Ayrıca, iştah açıyor ve hazmı kolaylaştırıyor....
  5. Alın Teri Kitabının Yazarı Kimdir

Alın Teri Kitabının Yazarı Kimdir

Alın Teri Kitabının Yazarı Kimdir Selam millet Alın Teri Kitabının Yazarı Kimdir ben unuttum ve bir türlü hatırlayamıyorum yazarın adını acil yazın

Sayfayı Paylaş