gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Alişan (Karanfil Kemal)

Konu, 'Biten Diziler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Gerçek Adı : Serkan Burak Tektaş Doğum Yeri : Bingöl Doğum Tarihi : 19 Haziran 1976
    Eğitimi : Lise

Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses'in "Sabuha", İzzet Altınmeşe'nin "Maden Dağı" adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan'a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü.

Alişan'ın en büyük amacı pilot olmaktı ancak ÖSS'den yeterli puanı kazanamayınca bu hayali suya düştü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik'in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir'in de desteğiyle ilk albümü 'Sana Bir Şey Olmasın'ı 1997'de piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası "Kralı Gelse" adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Alişan (Karanfil Kemal) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karanfİl YaĞi

Karanfİl YaĞi

KARANFİL YAĞI Ağız ve mide kokularını giderir. Sinirleri uyuşturur antiseptik ve ağrı kesici olarak kullanılır. Diş ağrılarında etkilidir. Dişeti çekilmesi ve iltihaplarında faydalıdır. Haşere kovucudur. İÇİNDEKİLER: Uçucu yağ, sabit yağ ve tanen içerir. KULLANILIŞI: Dahilen 1 fincan suya 2 damla damlatılarak içilir.Diş ağrılarında pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir....
  2. Alişan

Alişan

Bingöl´lü bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976´da İstanbul Kasımpaşa´da dünyaya geldi. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan´dı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses´in 'Sabuha', İzzet Altınmeşe´nin 'Maden Dağı' adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Serkan´a türkü söyletirlerdi. Bu,...
  3. Alişan - Turnam

Alişan - Turnam

alişan çekerim turnam sineye çekerim turnam sineye alişan başım darda benim gitme Turnam başım darda benim şu garip diyarda benim Bir sevenim var mı bilmem gözden ıraklarda benim Gözden ıraklarda benim Çekerim derdi sineye derdi sineye Bu yıl bize gülmek haram belki seneye Başım öne eğdirdiler yüzüm yere değdirdiler Saçıma kar yağdırdılar yaz ile baharda benim Yaz ile baharda benim
  4. karanfil ilahisi

karanfil ilahisi

karanfil ilahisi Ağlama karanfil benide ağlatma Sil göz yaşlarını Yeşerecek sevdam Kutlu tohumlarla Körpe dudaklarla Aldırma söylenen o sözlere Sen dağıt etrafa mis kokunu Umudu sevgiyi özlemleri ve hasretleri
  5. Karanfilin faydaları

Karanfilin faydaları

karanfilin faydaları, nelerdir, zararları, saç, yararları, ve kullanımı hakkında bilgiler burada arkadaşlar Ağız kokusundan tutunda, saç bakımına kadar bir çok faydası olan karanfil, adeta bir iltihap kurutucudur Melek'lerim. Şimdi gelin karanfilin bütün faydalarını öğrenelim:) Karanfil: 15-20 metre yüksekliğinde, kışın yaprak dökmeyen bir ağaç olan karanfil ağacının çiçeği ve...

Sayfayı Paylaş