gebe
  1. şölen tornacı

şölen tornacı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3

alışveriş hastalığı!

Konu, 'İlk Merhaba' kısmında şölen tornacı tarafından paylaşıldı.

benim aşmadığım bi sorunum var oda alışveriş hastalığı =((( sürekli yeni bişeyler almaya odaklıyım maşımın hepsi alışverişe gidiyor o esnada çok mutlu olsamda sonra tekrar mutsuz oluyorum zaman zaman doktorada gittim ilaçlarda kullandım geçici faydaları oldu:(

2. şölen tornacı

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
  3. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63
    Alışveriş hastalığı dürtü kontrol bozukluğu ve bağımlılık sınıfındadır. Altında doyumsuzluk, mutsuzluk, ikili ve sosyal ilişkilerde problem yaşama gibi sorunlar vardır. Kişiler daha çok gergin ya da üzgünken alışveriş yaparlar. Kendinize beyninizi alışverşten daha fazla yoracak bir meşguliyet bulmalısınız. Yoksa atlatmanız oldukça güç olur. Bu sosyallikle beraber doktordan ilaç yardımı almalısınız. Alışveriş hastalığı sadece bir meşguliyetle de geçmez, meşguliyetsiz ilaçla da. Geçmiş olsun...

prenses 1989 bunu beğendi.
  4. selma ak

selma ak Forum Okuru

sanal engel olabiliriz peki :(

THESECRET bunu beğendi.
  5. şölen tornacı

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    walla napcagımı bilmiyorum=(((

6. kararanay

kararanay Forum Okuru

Bu bir bağımlılık olduğu için direkt bırakamazsın. Tıbbi bir mantık olarak azaltarak bırakacaksın. Yani sana alışverişi unutturacak hobiler edin. Boyama kurslarına git, sonuçta ona da para harcayacaksın. Seni mutlu eden para harcamanın verdiği ilk anlık rahatlık. kendini ödüllendirmişsin gibi hissediyorsun. Her ay paranın bir kısmını kenara at ve onu yoksay! Unut! Her ay kenara attığın para miktarını artır. Böyle bir yöntem deneyebilirsin.

alışveriş hastalığı! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hastalık

hastalık

Hasta olduğunuzu gördüyseniz, geçici bir hastalığa yakalanacaksınız. Yakın bir akrabanızla tartışabilirsiniz. Ani kararlar almamaya özen gösterin.Kişinin tam tersi iyi olduğunu açıklar. Ama bazen olduğu gibi de çıkabilir.Rüyada hasta veya hastalik görmek iyi degil-dir. Çünkü dinde fesada isarettir. Hasta olup kisa zamanda iyiles-tigini gören, hasta ise iyilesir. Hastaligi geçip hemen evinden...
  2. Alışveriş

Alışveriş

Bir şey satmak yahut almak, satılan veya alınan şeye nispetle kişinin kazanacağı hayır ya da şerdir. Ev satın almak evlenmeye, toprak satın almak evlenip çoluk çocuk sahibi olmaya, Ağaç satın almak faydası sürekli olan bir işe, Elbise satın almak uzun ömmre, Peşin para ile veresiye mal almak rızkı yenilemeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Almak ve Satmak.) (Yeterli tabir için, ne alınıp...
  3. Bebek alışverişi

Bebek alışverişi

bebek alışverişi ne zaman yapılmalı bebek alışverişine ne zaman başlanmalı Merhaba bayanlar buraya uzun süredir üyeyim ama aranıza katılmak yeni nasip oldu size danışmak istediğim bir konu var ilk bebeğim olucak 6 aylık hamileyim yavaş yavaş alışverişe başladım ama ne almam gerek hangisinden kaç tane almalıyım evet bebek mağazalarında yardımcı oluyorlar ama bazen ürünü satmak için en pahalısı...
  4. Bülent alışverişte

Bülent alışverişte

Diva Bülent Ersoy'un alışverişi çılgınlığı.... ala ala ne alsa beğenirsiniz..... KLOZET KAPAĞI BİLE ALDI! GURBETÇİLERE KONSER VERMEK İÇİN YAKIN ARKADAŞI OYA AYDOĞAN'LA BİRLİKTE ALMANYA'YA GİDEN BÜLENT ERSOY ZAMANIN ÇOĞUNU ALIŞVERİŞ YAPARAK GEÇİRDİ... Ne kadar para harcadığını söylemeyen Ersoy, binlerce Euro değerinde yaptığı alışverişinde ne bulursa aldı. Çeşit çeşit kozmetik ürününün yanı...
  5. Alışveriş....

Alışveriş....

Kadının biri alışveriş için şehre inmiş, ilk girdiği dükkânda harika ayakkabılar bulmuş, ikincide de nefis bir elbise..Üçüncü dükkânda her şey 5 dolara inmiş, gözlerine inanamazken birden cep telefonu çalmış.. Hattaki kadın doktor ona kocasının feci bir trafik kazası geçirdiğini, durumunun kritik olduğunu, yoğun bakıma kaldırıldığını söylemiş.. Kadın doktora kocasına çarşıda olduğunu...

Sayfayı Paylaş