gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aliye nin Şalı

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aliyenin şalı aliye sala aliyenin atkısı aliye atkısı yapılışı gerçek adı [​IMG]

Aliye nin Şalı

KULLANILAN MALZEMELER

Bir yumak Angora renk:3471
    Bir yumak Angora renk:5090
    Tığ Sıfır numara(0)
    Cetvel 30 cm. Uzunluğunda

YAPILIŞI

Beş direk dört kutudan oluşacak trabzanı yüz yirmi kutu olana kadar zemini hazırlayınız.İpi koparınız.
    Kutucukların uzun tarafı olmak suretiyle her kutuya on beş tane dolgu doldurarak oklava sistemi gibi cetvele dolayınız.
    Sıra sonuna kadar bu işlemi yapınız.
    Direklerden bir,üç ve beşinciyi aynı şekilde dolayıp çıkardıktan sonra cetvelden çıkan dolamaların üstünü birer zincirle bir birine birleştiriniz.
    Bu işlemi yapınca şalınız marul gibi kıvılacaktır.
    İki renkli olduğu gibi üç renk veya tek renk ip kullanabilirsiniz.

2. hüzünbaz

hüzünbaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Aliye nin Şalı
    resim yok ama :20:

3. angel28

angel28 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Aliye nin Şalı

resim çıkmamış hatırlayamadım

4. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    :Sö r n e ğ i yooooooooookkkkkkk!!!!!! :S

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aliyenin şalı konusuna, tarafımca resim yüklenmiş ve konu güncellenmiştir.

Aliye nin Şalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aliye

aliye

Başrollerini Nejat İşler (Deniz), Sanem Çelik (Aliye), Halit Ergenç’ in (Sinan) paylaştığı ve yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği Aliye, iki çocuğu arasında kalan genç, güzel bir kadının dramını ve hayatla mücadelesini anlatıyor. Aliye, evli ve iki çocuklu zengin bir ailenin gelinidir. Büyük bir evde kayınvalide ve eşinin kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Evliliğinde aradığı...
  2. şallar burdaaa!

şallar burdaaa!

şal modelleri,2011 bayan şal modelleri,şık fularlar,fular modelleri,2011 trend şal modelleri
  3. Değişik şallar

Değişik şallar

değişik şal modelleri şallar değişik şal, modelleri, örnekleri, burada arkadaşlar. Herkesin giydiğini, taktığını değilde değişik şeylerimi seviyor sunuz? O halde bu şal modelleri de tam da size göre Melek'ler:) İşte size değişik şal modelleri
  4. Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua

Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua

recep ayı, yapılacak dualar, hz.Ali'nin yaptığı dua hakkında bilgiler Hz.Ali'nin Recep ayında yaptığı duayı paylaşıyorum bu yazımızda melekler Hz Ali’ nin Recep Ayında Ettiği Dua Allahım, salat eyle Muhammed Aleyhissalâtü Vesselamın üzerine; hikmet yıldızları ve devamlı nimet ve ismet kaynağı ehl-i beytine. Allahım, beni her türlü kötülükten koru. Beni unutkan etme ve gaflet...

Sayfayı Paylaş