gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Alkolik hallüsinoz

Konu, 'ABCÇ Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Uzun süreli alkol alışkanlığından sonra, bilinç bulutlanması, konfüzyon veya oryantasyon bozukluğu dışında beliren ve karakteristik özelliği işitmeyle ilgili hallüsinasyonlar olan bir durumdur. Görme, koku alma ve dokunmayla ilgili hallüsinasyonlar, titreme ve epileptik nöbetlere rastlanabilir. Bu durum tipik bir delirium tremense dönüşebilir. Çoğu zaman hallüsinasyonlar, içki bırakıldığı zaman başgösterir. Dost yahut ailedeki kimselerin sesleri işitilir gibi olur. Ayrıca, kendisinden söz eden birçok sesin işitilmesi, şizofrenideki işitme hallüsinasyonlarına benzer. «çıtlama», «şaplama» gibi olağan sesler veya kulak çınlaması hallüsinasyonlarla birlikte işitilir. Alkolik hallüsinoz çoğu zaman birkaç gün (bazen birkaç hafta) sürer ve tam bir intikal kabiliyetiyle ve hiçbir arıza bırakmaksızın sona eren, selim ve geçici bir bozukluktur. Devam etmesine ve gerçek bir şizofrenik hastalığa dönüşmesine ender rastlanır.

Alkolik hallüsinoz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rihanna, alkolik babası nedeniyle  içkiden uzak kalıyor

Rihanna, alkolik babası nedeniyle içkiden uzak kalıyor

Ünlü R&B yıldızı Rihanna, alkolik babası nedeniyle yıllardır içkiden uzak durduğunu açıkladı. Alkolün verdiği zararları küçüklüğünden beri babasının üzerinde gördüğünü belirten ünlü şarkıcı, "Babamın alkol ve uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle çok zor bir çocukluk dönemi geçirdim. İçkinin zararlarına tanık olduğum için hep alkolden uzak durdum" diye konuştu. Dokuz yaşındayken...
  2. alkolik Serdar

alkolik Serdar

sevilen Şarkıcı Serdar Ortaç meğer sahneye çıkmadan iki tek atıyormuş.... SERDAR ORTAÇ HERKESİ KANDIRMIŞ! ÜNLÜ POPÇU SERDAR ORTAÇ, YILLARDIR SAHNEDE ALKOL ALDIĞINI İTİRAF ETTİ. Serdar Ortaç, geçtiğimiz günlerde verdiği konserinde gazetecilerin olmadığını sandığı sırada bir alışkanlığına dair itirafta bulundu. Sahnede sürekli elinde çay fincanıyla görüntülenen ve fincanının...
  3. Bir Alkoliğin Anıları Kitabının Yazarı Kimdir

Bir Alkoliğin Anıları Kitabının Yazarı Kimdir

Bir Alkoliğin Anıları Kitabının Yazarı Kimdir bu kitabın yazarının adını yazın bana lütfen!

Sayfayı Paylaş