gebe
  1. bence

bence Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ALLAH BizE YeteR!..

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında bence tarafından paylaşıldı.

[​IMG] ALLAH BİZE YETER...
    Sahip olduklarınızın sizin olduğunu düşünüyorsanız muhtaçsınız demektir.
    Varlık içinde yokluğu görmemişseniz, yoksulsunuz demektir.
    Cesaret, ALLAH'tan hakkıyla korkmaktır; korkmuyorsanız korkaksınız demektir.
    Kelimeler kalbinde hikmetler taşır, hikmeti görmüyorsanız cahilsiniz demektir.
    İnfak etmek, azâmetle bilinir; vermeye güç yetirirken veremiyorsanız âcizsiniz demektir.

Ama bir ömrün kavşağında durup geçmişe set çekebiliyorsanız cesursunuz demektir.
    Sebeblerin ardındaki sebebi, herşeyin üstündeki müsebbibi arıyorsanız ârifsiniz demektir.
    Vargeçilmez olan için kendinizden bile vazgeçtiğinizde hazırsınız demektir.
    Ve birgün her şeyiniz hiçbir şey olduğunda, gemileri yakmak için imkansızı düşlerken... ALLAH SİZE YETER...

Doğumla ölüm arasında, gecenin karanlığında, bir şafak aydınlığında, dört mevsim yedi iklimde... ALLAH BİZE YETER
    İhtiyacı yaratan, hiçbirşeye muhtaç olmayan, lutfeden, ihsân eden ALLAH BİZE YETER.
    Kimsesiz kaldığımızda, mutluluğumuz alındığında ellerimizden, yalnız bırakıldığımızda, suçlandığımızda, kınandığımızda; bir seccadenin şevkatinde dualar kalbimize deyip geçerken, dil ile ikrar edilen kalb ile tasdik olunduğunda... ALLAH BİZE YETER.

Kalbimiz ağrıdığında, dilimiz dolandığında, omuzlarımızın üzerinizdeki yükün altında ezilirken; sevilmediğimizde, sorulmadığımızda, anılmadığımızda...
    Yorulduğumuz zaman, direnmekten vazgeçmeyi düşündüğümüzde, hata ettiğimizde günahın pişmanlığıyla tükenirken...
    Vel'hasıl yandığımız zaman zulmetin alevinde, ateşi serin ve selametli kılan ALLAH BİZE YETER.

Duanın gücünü anlayıp yalnız O'ndan istediğimizde, O'na dayanıp güvendiğimizde, O'ndan başka hiçbir şeyimiz kalmadığında...
    ALLAH BİZE YETER
    O, ne güzel bir vekil, O ne güzel bir dost, ne güzel bir yardımcıdır
    Ey Rabbimiz, Bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır...

AdigeBatur

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ALLAH BizE YeteR!..
    emeğine sağlık

ALLAH BizE YeteR!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allah var demek yeter mi?

Allah var demek yeter mi?

Allah var demek yeter mi? Sual: Bazıları, bütün ömürlerini Allah’ın varlığını ispat etmekle geçirmekte, “Asıl maksat iman olduğuna göre, Allah’ın varlığını ispat ile uğraşmak, ibadetle, fıkıh ilmi ile meşgul olmaktan daha iyidir” diyerek, her zaman, bitkilerin, insan ve hayvanların anatomisini incelemek suretiyle imanı kuvvetlendirmek...
  2. Bizi bize bırakma ALLAHIM

Bizi bize bırakma ALLAHIM

Canım yanıyor,içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Adı sensizlik belki Yada ulaşamamak ,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde,secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak...
  3. Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Canım yanıyor içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Yada ulaşamamak,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde, secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak için,uzakları yakın yapabilmek için, Çıktım viran...

Sayfayı Paylaş