gebe
  1. eylül

eylül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında eylül tarafından paylaşıldı.

ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun Çölden gelen bir bedevi, mescidde acı acı eski günlerden söz ediyordu. "Bende kız çocuğumu kendi ellerimle diri diri gömdüm." dedi bir ara.

"Kızımı elinden tutup çölün uzaklarına doğru götürdüm. Bir yeri kazmaya başladım. Zavallı herşeyden habersiz bana yardım etmeye çalışıyordu. Çukur derinleşince geri çekildim.Kızım çukurun başında derinliğine bakıyordu. Aniden sırtına vurarak onu aşağıya ittim. Baş aşağı çukura yuvarlanırken 'Babacığım!..' diye feryad ediyordu."

Mescidde hıçkırıklar duyuldu..
    Merhamet volkanı patlamıştı yine..
    Hz. MUHAMMED ağlıyordu..

Mute harbinin ilk şehidi, üç bin kişilik İslam ordusunun komutanı, azad edilmiş köle Zeyd olmuştu. O Zeyd ki Hz. MUHAMMED ile unutulmaz hatıraları paylaşmışlardı.
    Hz. MUHAMMED, Zeyd'in kızını görünce gözyaşlarını tutamadı..

"O ne?" dedi Zeyd'in kızı.
    "ALLAH(c.c.)'ın Rasulü sen de mi ağlıyorsun?"
    Evet, O da ağlıyordu.
    "Dost, dostu için gözyaşı döküyor." dedi.

Sad hastalanmıştı. Hz. MUHAMMED, bu vefakar dostunu ziyarete gitti. Yanında bazı arkadaşları da vardı. Sad'ın hali karşısında gönlü dalgalandı. Bir mahzun oldu. Ağlamaya başladı..
    Artık hiç kimse gözyaşlarına mani olamadı..

Merhametin sustuğu dünya, kanlı bir savaş alanıdır. Orada herşey ve herkes baştan başa zulüm kesilmiştir. Orada azıcık bir menfaat için insanlar, birbirlerinin canına musallat olacaklardır. Merhamet sustuğunda bütün sesler kan kesilecek, bütün çığlıklar kan kusacaktır.

İnsan için dökülen gözyaşları kuruduğunda hayat bataklığa dönüşecektir. Hepimiz o çirkin ve zehirli çamura saplanacağız o zaman.

Merhamet ve gözyaşı insanı koruyor. Merhamet ve gözyaşı insanlığın, teslim ettiğinde savaşı bitirecek siperleri gibi.
    Bize, kıyamete kadar o siperlerde vuruşmak düşüyor...

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ce: ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun
    emeğine sağlık canım ;)

3. eylül

eylül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

senden sağol canım yorumların için

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

emeklerine sağlık canım +rep

5. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun
    emeğine sağlık

ALLAH ( C.C )in Resulü Sendemi Ağlıyorsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ALLAH [c.c] Güzel Adları

ALLAH [c.c] Güzel Adları

Alemlerin Rabbi yaradan Allah'ın birbirinden güzel ve anlamlı isimlerini sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz. "En güzel isimler (Esmaü'l Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin." [ ArafSuresi,180 ] "Allah'ın 99 ismi vardır, Kim bunları sayarsa [Ahsaha] cennete gider" [ Buhari, Müslim ] 1- Allah(C.C.): "Eşi benzeri olmayan, bütün noksan...
  2. Allah (c.c) Kimleri Sevmez

Allah (c.c) Kimleri Sevmez

1- Allah yeryüzünde fesat çıkaranları –bozguncuları SEVMEZ: -O, iş başına geçti mi (ya da sırtını çevirip gitti mi) yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya, ekini ve nesli helak etmeye çaba harcar. Allah ise, bozgunculuğu-fesatçılığı sevmez. (BAKARA SURESİ / 205) -Yahudiler: "Allah'ın eli sıkıdır" dediler. Onların elleri bağlandı ve söylediklerinden dolayı lanetlendiler. Hayır; O'nun iki...
  3. Allah (c.c.) diyen aslan

Allah (c.c.) diyen aslan

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-182223439018170216&hl
  4. Tanrı Değil! ALLAH(c.c)

Tanrı Değil! ALLAH(c.c)

tanrı değil allah Günümüzde insanların büyük çoğunluğu kafalarında tasavvur edip gökte bir koltuğa oturttukları "TANRI"ya tapmaktadırlar. Bu TANRI şu kadar ya da bu kadar büyüktür!.. Bazen insanların işlerine karışır, bazen de onları kendi hâline bırakır!!!.. Kimi zaman onları sever, kimi zaman yaptıklarına üzülür ama bir türlü onlara müdahale de edemez!.. Kâh kimilerinden hesap...
  5. Allah (c.c) sabredenlerle birliktedir...

Allah (c.c) sabredenlerle birliktedir...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş