gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

allah görüyor

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Allah görüyor Hz. Ömer (r.a) halifeliği döneminde gece sokaklarda dolaşır, halkın emniyet ve huzurunu kontrol ederdi. Bir hastanın feryadını duysa durup ilgilenir, derdine çare olmaya çalışırdı. Bir çocuğun ağladığını işitse, sebebini sorar ve yardımına koşardı.

Bu maksatla dolaşırken bir gece yarısı evin birinden bir ses duyar. Ana ile kız arasında geçen bir münakaşaya şâhit olur. Kızın anasına karşı dürüst ve tatlı sözlü hareketi Hz. Ömer (r.a)’ın gönlünü fetheder. Kız:

“- Anneceğim! Halife’nin süte su katmama emrini duymadın mı? Nasıl hile yapabiliriz? Kötü bir iş bu.” diye konuşur. Annesi fikrinde ısrar eder ve:

“- Kızım! Bizim burada süte su koyduğumuzu halife nereden görecek, nereden bilecek ve nasıl işitecek?” der. Kendince kızını ikna etmeye çalışır. Fakat imanı bütün kızcağız bu cevaptan hoşnut olmaz. Süte su katma işini asla doğru bulmaz.

“- Anneciğim! Bu yapılanı bu saatte halife Ömer görmüyorsa da Allah Teâlâ görüyor.” diye cevap verir.

Hz. Ömer (r.a) imanı bütün bu kızcağızın cevabından pek hoşnut olur. Dürüstlüğüne hayran kalır. Ruhunda taşıdığı bu imanın bir mükâfatı olarak onu oğlu Âsım’a nikahlar

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: allah görüyor
    emeğine sağlık

allah görüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şiddet görüyorsanız!!!!!!!!!!!!

şiddet görüyorsanız!!!!!!!!!!!!

Şiddet, güç ve baskı uygulayarak insanların bedensel veya ruhsal açıdan zarar görmesine neden olan bireysel veya toplu hareketlerin tümüdür. Aile içi şiddet bir kişinin eşine, çocuklarına, anne babasına, kardeşlerine ve/veya yakın akrabalarına yönelik uyguladığı her türlü saldırgan davranıştır. Bu tanıma sadece kaba kuvvet içeren davranışlar değil aşağılamak, tehdit etmek, ekonomik...
  2. Allahım !

Allahım !

. BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ: Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım. Günlük yaşamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğünü kullanabileyim... BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ: Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi. Hatta düşmanlarımı da sevebileyim... BANA...
  3. Ölüler Birbirlerini görüyor mu

Ölüler Birbirlerini görüyor mu

Ölüler birbirlerini kabirlerinde görüyormu kızlar. Bu saatte nihat hatip oğlu tam açıklayacaktı işim çıktı dinleyemedim. Lütfen merak ediyorum.
  4. allah

allah

allahın neden 99 ismi var neden 100 degilde 99 ?
  5. Hamileyim kötü rüyalar görüyorum

Hamileyim kötü rüyalar görüyorum

Öncellikle Günaydın diliyorum bunu okuyan herkese....İki gündür hep babamı görüyorum rüyamda...hat da bu gece kabus gibi geçti benim için.. Babam yaşıyor bu arada =)) ama rüyalar o kadar kötü ki etkisinin altında kalıyorum..Mesela bu gece babamı ağaçtan düşmüş gördüm, hafif yaralanmış ama yerde yatıyordu...sonra tekrar rüyamda seddiyle götürdüklerini gördüm...Çok korkuyorum :eek: Sevgilerime ayşe

Sayfayı Paylaş