gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

ALLAH Hak Edileni Verir

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Musa Aleyhisselam bir fakiri görür, fakir giyeceği olmadığı için kumun içine girmiştir. Fakir: - Ya Musa, bana dua et. Cenab-ı Hak ban yetişecek kadar dünyalık versin, yoksulluk beni tüketti.
    Musa Aleyhisselam dua eder, Hak Teala fakire dünyalık verir...
    Bir müddet sonra Musa Aleyhisselam bir kalabalık görür, ne oluyor diye yaklaştığında, o fakirin kalabalığın ortasında olduğunu görür ve sorar.
    - Bu ne haldir, ne oluyor burada?
    - Bu adam şarap içmiş, kavga etmiş, kavga ettiği adamı da öldürmüş, şimdi ona kısas uygulanacak.
    Musa Alayhisselam bunun üzerine, Allah'ın adaletine bir kere daha iman ve bu cüretinden dolayı tovbe eder ve şu ayeti okur:"Eğer Cenab-ı Hakk kullarına rızkı lüzumundan fazla verseydi, yeryüzünde ne azgınlıklar yaparlardı"
    Allah herkese layık olduğu şeyi vermiştir.
    Öküzdeki iki boynuz eğer eşekte olsaydı,kimseyi yanına sokmazdı.Bazı acizler olur ki kuvvet kazanır kazanmaz,kalkar acizlerin elini büker

alıntı

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ALLAH Hak Edileni Verir
    emeğine sağlık

ALLAH Hak Edileni Verir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ALLAH Hak Edileni Verir...

ALLAH Hak Edileni Verir...

Musa Aleyhisselam bir fakiri görür, fakir giyeceği olmadığı için kumun içine girmiştir. Fakir: - Ya Musa, bana dua et. Cenab-ı Hak ban yetişecek kadar dünyalık versin, yoksulluk beni tüketti. Musa Aleyhisselam dua eder, Hak Teala fakire dünyalık verir... Bir müddet sonra Musa Aleyhisselam bir kalabalık görür, ne oluyor diye yaklaştığında, o fakirin kalabalığın ortasında olduğunu görür ve...
  2. Hakim

Hakim

Adaletle hütmeden bir kadı olduğunu görmek iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye, Adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara, Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinnleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hakime, Hakim bazen, gerçek adaletin tecelli edeceği 'hesap günü'ne delalet eder.Rüyasinda hakim görmek...
  3. Allah Sevdiği Kullarına Bela Verir

Allah Sevdiği Kullarına Bela Verir

allahın sevdiği kullar allah sevdiği kuluna hastalık verir allah sevdigi kuluna dert verir allahın kullar kimlerdir sıkıntı Başımıza bir dert geldiğinde veya hastalandığımızda hemen niye ben niye benim başıma geldi diye isyan ederiz...Ama çok yanlış yapıyoruz meleklerim çünkü Allah sevdiği kullarına dert verirmiş... İbni Abbas radıyallahu anhdan gelen bir rivayette şöyle geçmektedir:...
  4. Allah balmumu isteyene balmumu, yağ mumu isteyene yağmumu verir deyiminin anlamı

Allah balmumu isteyene balmumu, yağ mumu isteyene yağmumu verir deyiminin anlamı

Allah balmumu isteyene balmumu, yağ mumu isteyene yağmumu verir deyiminin anlamı nedir bu deyim ne demek istiyor melekler teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş