gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Allah Katında En Çirkin Ses

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

dünyanın en çirkin sesi en çirkin ses aslan kükremesi kaç desibeldir aslan kükremesi kaç desibel desibel Mevlana hazretleri birgün öğrencilerine ALLAH katında en çirkin ses nedir diye sordu Öğrencileri bu sorunun cevabını bulamadılar ve hocam siz cevaplayınızda öğrenelim derler
    Mevlana;
    Her hayvanın kendisine mahsus bir zikri tesbihi iniltisi vardır
    Mesela devenin böğürtüsü aslanın kükremesi av hayvanının inlemesi sineklerin vızıltısı arıların uğultusu onların zikirleridir
    İnsanların tesbihi ve zikiri olduğu gibi gökteki meleklerinde vardır.Halbuki bi çare eşek sadece iki vakitte anırır..Birisi cinsi yakınlık istediğinde diğeri acıktığında
    Demekki eşek şehvetinin ve boğazının esiridir.Gönlünde ALLAH'a ait bir dava bir sevda bulunmayan sadece midesini ve şehvetini düşünen birisinin sesi ALLAH katında eşek sesi gibidir veya daha aşağıdır
    Nitekim Lokman Suresinin 19 ayetinde ALLAH en çirkin sesin eşeğin sesi olduğunu bildirmiştir..ALLAH bizi böyle çirkin seslerden korusun...

Mevlanın güzel bir sözü vardır...
    "Bülbül güzel sesinin yüzünden kafestedir çirkin sesi kim neylesin"

2. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    guzel yazı.....tşkler inci.....

Allah Katında En Çirkin Ses konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınların Allah katında yeri nedir?

Kadınların Allah katında yeri nedir?

allah katında kadın allah katında hamilelik İslam, vahiy ürünü olan ayetlere dayalı bir dindir. Ayetler, "Ey insanlar" veya "Ey inananlar" diye başlar ve cinsiyet ayırt etmeksizin bütün insanlara hitap eder. İnsanların yaratılışta ortak olduklarını, yaratılış değeri olarak kimsenin kimseden farklı olmadığını, sadece yapıp etmeleri üzerinden Allah katında...
  2. dunyanın en çirkın köpeyı öldu

dunyanın en çirkın köpeyı öldu

ABD’nin California eyaletinde düzenlenen bir yarışmada dünyanın en çirkin köpeği unvanını alan “Sam” öldü. Santa Barbara basın kuruluşundan yapılan açıklamada, tüysüz bedeni, seyrek çıkık dişleri, yamru yumru kafasının tepesinde bir öbeksaçı bulunan Sam’in, 15. doğum gününden kısa süre önce, cuma günü öldüğü belirtildi. Çin asıllı ibik saçlı sam, 2003’te California’daki Sonoma-Marin...
  3. Benim Annem En çirkini!!!!!!!

Benim Annem En çirkini!!!!!!!

Anneler gününz kutlu olsun... Annelerimize olan sevgimiz aşikar buna hiç kimse itiraz edemez her ne kadar bo konuylailgili hergün anneler günüdür v.s. gibi zırvalamalar olsada beni rahatsız eden ve midemi bulandıran şey bütün çocuklara küçücük yaşından itibaren benim annem en güzeli yarışması içerisine sokulmaya çalışılıyor olması... benim annemin güzelliğini ispatlamam için ona...
  4. Dünyanın en çirkin arabaları

Dünyanın en çirkin arabaları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş