gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Allah Rasulu'nun gece teheccude kalkınca yaptığı dua..

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

Sevgili Peygamberimiz'in teheccud namazında yaptığı dua..
    ALLAH'ım!

hamd Sanadır.

Sen göklerin, yerin ve onlarda bulunanın nurusun.
    Hamd sanadır.
    Sen; göklerin, yerin ve onlarda bulunanın efendisisin.
    [Hamd sanadır.
    Sen göklerin, yerin ve onlarda bulunanın Rabbisin.]
    [hamd sanadır.
    göklerin,yerin ve onlarda bulunanın mülkü sana aittir.]
    [hamd sanadır.
    Sen, gklerin ve yerin hükümdarısın.]
    [hamd Sanadır.
    Sözün hak ve sana dönüş haktır.
    Cennet ve cehennem haktır.
    Muhammed (s.a.s) hak ve kıyamet haktır.]

[ALLAH'ım!

Sana teslim oldum;
    Sana tevekkül ettim,
    Sana iman ettim ve tevbe edip Sana döndüm.
    Senin düşmanını düşman edindim.
    ve Senin hükmüne başvurdum.
    gizli ve aşikar yaptığım ve yapacağım amellerimi bağışla]
    [öne geçiren ve geriye bırakan Sensin.
    Senden başka ilah yok.]
    [ Sen, benim ilahımsın. Senden başka ilah yok.]

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Allah Rasulu'nun gece teheccude kalkınca yaptığı dua..
    emeğine sağlık

Allah Rasulu'nun gece teheccude kalkınca yaptığı dua.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Yatağa girince ve sabah kalkınca hangi duayı okumalıyız

Yatağa girince ve sabah kalkınca hangi duayı okumalıyız

Rasûlullah (sas) yatağına girince şu duayı okurdu: “Allah’ım Senin adınla hayat bulur, Senin adınla ölürüm.” Sabah olunca da şu duayı okurdu: “Bize öldükten sonra hayat veren Allah’a hamd olsun. Zaten dönüşümüz de O’nadır.” (Tirmizi, Daavât, 29) Bize anlatıyor? 1. Bu hadis-i şerifte uyku, ölüme benzetilmiştir. Uyuyan kişinin hali ve hareketleri sanki ölen kimsenin hal ve...
  3. Allahım.. (dua)

Allahım.. (dua)

allahim dua ALLAHIM BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım. Günlük ya şamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğ ünü kullanabileyim... BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ: Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi. Hatta dü şmanlarımı da sevebileyim... BANA...
  4. Peygamberimiizn yaptığı günlük dualar..

Peygamberimiizn yaptığı günlük dualar..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. allah ve dua..

allah ve dua..

Birisi her gece kalkıp Allah'ı(c.c) anıyor, O'na dua ediyordu.... Şeytan ona dedi : ''Ey Allah'ı(c.c) çok anan kişi, bütün gece Allah(c.c) deyip çağırmana karşılık seni buyur eden var mı ? Sana bir tek cevap bile gelmiyor, daha ne zamana kadar dua edeceksin ? '' Adamın gönlü kırıldı, başını yere koydu ve hüzün içinde uyudu. Rüyasında ona şöyle dendi: - Kendine gel uyan! Niye duayı, zikri...

Sayfayı Paylaş