gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Allah-u Teàlâ’nın Sevdiği Kullar ...

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

Allah-u Teàlâ’nın Sevdiği Kullar
    1. Rasûlüllah AS’a itaat edenler (Bkz. 33/31)
    2. Tevvâbîn: Çok tevbekâr olanlar (Bkz. 2/222)
    3. Mutatahhirîn: Çok temizlenenler (Bkz. 2/222)
    4. Muttahhirîn: Günahlardan ve pisliklerden pâklananlar (Bkz. 9/108)
    5. Sâbirîn: Sabrediciler (Bkz. 3/146)
    6. Muksıtîn: Tam adaletle hareket edenler (Bkz. 5/42, 49/9, 60/8)
    7. Müttekîn: Takva ile hareket edenler, haksızlıktan sakınanlar, ahde vefa edenler (Bkz. 3/76, 9/4 ve 7)
    8. Mütevekkilîn: Allah’a tevekkül eden, O’na dayanıp güvenenler (Bkz. 3/159)
    9. Muhsinîn: İyi iş yapanlar, Allah’ı görüyorcasına kulluk edenler, iyi ahlakla hareket edenler (Bkz. 2/195, 3/134, ve 148, 5/13 ve 93)
    10. Mukâtiller: Allah yolunda kale gibi tek bir saf halinde savaşanlar (Bkz. 61/4)

Allah-u Teàlâ’nın Sevdiği Kullar ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allahın Kullarına Merhameti

Allahın Kullarına Merhameti

Hiç düşündünüz mü; Hazreti Allah (cc) kullarını ne kadar seviyor, cehenneme gitmemelerini ne kadar istiyor? İsterseniz sözü uzatmadan bir kudsî hadisin hatırlatmasına bir göz atalım, sonra diğer misallere geçebiliriz. Rabbimizin en çok sevdiği şey nedir, biliyor musunuz? Kudsî hadiste şöyle bildiriliyor: – Rabbimiz kulunun işlediği amelleri içinde en çok tevbesini sever. – Neden? – Çünkü...
  2. Allah"ın sevgili kulu...!(ibretli hikaye)

Allah"ın sevgili kulu...!(ibretli hikaye)

allahın varlığıyla ilgili hikayeler kulluk ile ilgili hikayeler allahla melekler ile melekler hikaye Allah’ın sevgili kullarından biri bir rüya görür; rüyasında kendisine şöyle denir: “Sabah olunca, karşına ilk çıkanı ye, ikinci çıkanı sakla, üçüncü çıkanın dileğini kabul et, dördüncü geleni üzme, beşinciden de kaç!” Sabah oldu; dışarı çıktı. Yola koyulup gitti. Karşısına bir dağ çıktı. Bu...
  3. Kula kul olan ahmak gibi değil,Yolu Allah´a varan AŞIK gibisin... Nerdesin...?

Kula kul olan ahmak gibi değil,Yolu Allah´a varan AŞIK gibisin... Nerdesin...?

Dünyayı aydınlatan güneş gibi değil, Gecemi büyüleyen HİLAL gibisin... Hastanın dilinde ki dua gibi degil, Sıhhatlinin Rab´e YÖNELİŞİ gibisin... Nerdesin...? Bir azab bildiğim keder gibi değil, Gönlümün bir parçası, HÜZÜN gibisin... Darlıkta yapılan yakarış gibi değil, Bollukta sunulan ŞÜKÜR gibisin... Nerdesin...? Züleyha´nın yüreğinde ki kor gibi değil, Yusuf´un...
  4. Allahım n'olur bu kulunun yakarışlarını işit!

Allahım n'olur bu kulunun yakarışlarını işit!

Kızlar biliyorum artık bıktırdım ama ben bebeğim olsun istiyorum ya :18: Çok mu şey istiyorum sanki,hamileyim diye haykırmak bana yasak mı?Eşimin dolu gözlerle bana baktığı ayın sonunun gelmesini istemiyorum yine olmadı demek çok zor...Resmen köşe kapmaca oynuyoruz ev de gözgöze gelmeyeyim de sormasın yada söylemeyeyim diye...Belki de ne kadar sabırsız diyeceksiniz ama bana 18 ay yetti artık...
  5. Allah Sevdiği Kullarına Bela Verir

Allah Sevdiği Kullarına Bela Verir

allahın sevdiği kullar allah sevdiği kuluna hastalık verir allah sevdigi kuluna dert verir allahın kullar kimlerdir sıkıntı Başımıza bir dert geldiğinde veya hastalandığımızda hemen niye ben niye benim başıma geldi diye isyan ederiz...Ama çok yanlış yapıyoruz meleklerim çünkü Allah sevdiği kullarına dert verirmiş... İbni Abbas radıyallahu anhdan gelen bir rivayette şöyle geçmektedir:...

Sayfayı Paylaş