gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Allah'a kul olana Kullar hizmetkar olur

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Sevgili Melekler elimde okuduğum kitaptan ilgimi çeken bir yeri sizinle paylaşmak istedim.
    Hızır Nebi (A.S) bir hamama gider. İhtiyar bir zatın kendi başına bir kurnada yıkanmakta olduğunu görüp yanına varır ve ihtiyar zata latife olsun diye karşı kurnada yıkanan gençleri göstererek

-Baba gençliğinde ihtiyarlara hizmet etmemişsin ki şu delikanlılarda sana hizmet edip seni yıkamıyorlar dediğinde ihtiyar zat

-Biz gençliğimizde ihtiyarlara hizmet ettik ama zamane delikanlıları bize hizmet etmiyorlar der

Hızır

-Ya öyle mi? Diyerek ihtiyarın arkasını keseler ve yıkar.İhtiyar zat ona teşekkürden sonra

-Gençler bizim sırtımızı varsın yıkamasın. Allah bize işte böyle Hızır'ı gönderip yıkatır deyince Hızır şaşırıp kalır.

-Benim Hızır olduğumu nerden biliyorsun? dediğinde

-Allah'a kul olana böyle şeyleri bilmek güç değildir cevabını alır.Hızır Cenab-ı Allah'a münacaat edip

-Ya rabbi bana bir defter verip o defterde sevenlerinin ismini bildirdin.Bu zatın ismi burada yok.Bu kimlerdendir dediğinde Allah cevap verir.

-Ya Hızır.
    "Sana verdiğim defterde sevenlerimin ismi var. Bu ise sevdiklerimdendir. Sevdiklerimin ismini sadece ben bilirim."

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Rabbim bizide sevdiği kullarından eylesin inşallah Teşekkürler canım

Allah'a kul olana Kullar hizmetkar olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kul Ahmet

Kul Ahmet

Seher yeli nazlı yare Bildir beni bildir beni Düşmüşüm elden ayaktan Kaldır beni kaldır beni ... Kul Ahmed'im gönül versem Bağrında gülünü dersem Senden gayrı yar seversem Öldür beni öldür beni...
  2. Kula kul olan ahmak gibi değil,Yolu Allah´a varan AŞIK gibisin... Nerdesin...?

Kula kul olan ahmak gibi değil,Yolu Allah´a varan AŞIK gibisin... Nerdesin...?

Dünyayı aydınlatan güneş gibi değil, Gecemi büyüleyen HİLAL gibisin... Hastanın dilinde ki dua gibi degil, Sıhhatlinin Rab´e YÖNELİŞİ gibisin... Nerdesin...? Bir azab bildiğim keder gibi değil, Gönlümün bir parçası, HÜZÜN gibisin... Darlıkta yapılan yakarış gibi değil, Bollukta sunulan ŞÜKÜR gibisin... Nerdesin...? Züleyha´nın yüreğinde ki kor gibi değil, Yusuf´un...
  3. İnsanların Allah'a gereği gibi tanıyıp kul olmasından kim rahatsız olur?

İnsanların Allah'a gereği gibi tanıyıp kul olmasından kim rahatsız olur?

İslam Medeniyet havzasında yetişen Yahudi allame Musa b. Meymun, Delaletu'l-Hâirîn (Aklı Karışıklar İçin Kılavuz) adlı eserini yazalı 8 asır olmuş. Yahudi ilahiyatına ve fıkhına dair bu eseri "ikinci Musa" lakaplı İbn Meymun, yoldan çıkmış veya yoldan çıkmak üzere olan dindaşları/ırkdaşları için kaleme almıştı. Merak ettiğim şu: Yahudiler'in, Hıristiyan işgali altına giren...
  4. ayşe kulin

ayşe kulin

Entelektüel bir aileden gelen ve Arnavutköy Amerikan Kız Koleji Edebiyat bölümünü bitiren Ayşe Kulin çeşitli gazete ve dergilerde editör ve muhabir olarak çalıştı. Kulin, uzun bir süre televizyon, reklam ve sinema filmlerinde sahne yapımcısı, sanat yönetmeni ve senarist olarak görev yaptıktan sonra öykülerden oluşan ilk kitabını (Güneşe Dön Yüzünü) 1984 yılında yayımladı. Bu kitapta yer alan...

Sayfayı Paylaş