gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Allah'ın Belası Deyimi Ne Demektir?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Allahın belası deyimi ne demektir anlamı açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler Şimdiye kadar forumumuzun Kadın ve Eğitim bölümünde pek çok deyimin ve atasözünün açıklamalarını yapmaya çalıştık sizlere melekler :) Ama sanırım en sevimsiz deyimlerden biri de şimdi size anlamını açıklamaya çalışacağımız deyim olsa gerek; ''Allah'ın belası''.

Ne yazık ki günlük hayatta çok sık kullandığımız bir deyim Allah'ın belası :( Birine söylenebilecek en yaralayıcı,kırıcı sözlerden birisi.Allah'ın belası deyimi varlığından sürekli rahatsızlık duyulan,sıkıntı veren ,huzursuz ve mutsuz eden insanlara kullanılır.O insanlardan olmamak en büyük dileğimiz, duamız olmalı melekler :)

Allah'ın Belası Deyimi Ne Demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayağa Kalkmak Deyimi Ne Demek?

Ayağa Kalkmak Deyimi Ne Demek?

Ayağa Kalkmak Deyiminin Sözlük Anlamı Ayağa Kalkmak Deyiminin Anlamı Nedir Birbirinden anlamlı deyimlerimizin içinde ayağa kalkmak deyiminin anlamını sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) *Hasta iyi olmak. *Saygı göstermek için oturma durumundan ayak üzeri duruma geçmek. *Telâşlanmak, heyecanlanmak. *Dikilmek, ayakları üzerinde durmak.
  2. Ayağını Çekmek Deyimi Ne Demektir ?

Ayağını Çekmek Deyimi Ne Demektir ?

Ayağını Çekmek Deyiminin Açıklaması Ayağını Çekmek Deyiminin Anlamı Nedir Hergün kullandığımız onlarca deyimden biri olan ayağını çekmek deyimini anlamı şöyle melekler :) Ayağını Çekmek Daha önce gittiği yere artık uğramaz olmak, ilişkiyi ve ilgiyi kesmek."Artık onlardan elimi ayağımı çektim."
  3. Başından Korkmak Deyimi Ne Demek ?

Başından Korkmak Deyimi Ne Demek ?

Başından Korkmak Deyimi Başından Korkmak Deyiminin Anlamı Nedir Merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için başından kormak deyiminin açıklamasını paylaşıyoruz :) Hayatından kaygı duymak, cezalandırılmaktan korkmak. Örnek: Düşman topraklarına girince başından korkmaya başladı.
  4. Cevher ( Cevahir) Yumurtlamak Deyimi Ne Demek Oluyor ?

Cevher ( Cevahir) Yumurtlamak Deyimi Ne Demek Oluyor ?

Cevahir (Cevher) Yumurtlamak Deyiminin Açıklaması Cevahir (Cevher) Yumurtlamak Ne Demek Sevgili melekler, en son sizlerle paylaştığımız cesarete gelmek deyiminin ardından bu sayfamızda da cevahir yumurtlamak ne demek bilgiler veriyoruz sizlere.... Cevahir (cevher) yumurtlamak: Saçma sapan konuşmak.
  5. etekleri zil çalmak deyimi ne demek oluyor

etekleri zil çalmak deyimi ne demek oluyor

Ödev konum ve araştırma yapıyorum :S Etekleri zil çalmak deyimi nasıl açıklayabiliriz ?

Sayfayı Paylaş