gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Allahın Emri Peygamberin Kavli Ne Demek?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

peygamberin kavli ne demek kavil ne demek kavli allahın emri peygamberin kavliyle Tv'de bir yarışma var hepiniz seyrediyorsunuzdur...Az önce yarışmada sordular Allahın Emri Peygamberin Kavli sözündeki Kavil ne demektir diye merak ettim araştırdım bakın Kavil ne demekmiş melekler :tik:
    allah'ın emri şu: islam inancına ve hatta diğer büyük dinlerin itikadına göre; evlenmek insanın asli vazifelerindendir.

peygamber'in kavli de şu: peygamber'in sözü anlamında, kutsal kitapta geçen emirlerin, onun açıklaması şeklinde hadislerde tezahür etmiş sözüyle beraber, anlamına gelir.

allah buyurur; peygamber açıklar, ilk uygulayıcısıdır, demek kısaca.örnek teşkil etmesi için kullanılmış geleneksel ifadedir.dayanağı kutsal olsa da, halk tabiri ve usulden sayılır.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    bende izlemiştim onlar doğruyu bilmidiler mi? peygamberin izniyle olarak paranın cogunu izne yatırmıslardı

3. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    teş pasi öğrenmiş oldum :deli:

4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ben kız istemelerinden anladığım kadarıyla allah emretmiş peygamberimizde yerine getirmiş bizde yapıyoruz gibi düşünmüşümdür hep.. o soru bana cıksa ben bılırmıstım demekkı:D

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

allahin emriyle peygamberin kalbiyle .... allahin emri evlenip üretgen olmak can vermek bu dünyaya, biz ölecegiz cocuklarimiz kalsin diye .... peygamberin kalbide kalblerin en temizi oldugu icin, temiz bir niyetle kizinizi istiyorum demek ...
    türkcesi budur

6. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    pasika teşekkürler bilgi dağarcığımızın genişlemesine katkı sağladığın için........

7. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    anlamıda kurduğu kurum kadar özelmiş

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kayıtsız üye Allahın emri peygamberin kalbi değilki söylenen ama yine de yakıştırmışın

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allah herkese hayirli esler nasip etsin insallah AMİN

SadmiN bunu beğendi.
  10. zerrinplt

zerrinplt Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Allahın emri peygamberin izniyle demek diye biliyorum

11. kamile güler

kamile güler Forum Okuru

kalbi nedir! uydurma kafandan. adam yukarıda açıklamış oku ögren. uyduema işnini bırak.

Allahın Emri Peygamberin Kavli Ne Demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allahın emri peygamberin kavliyle.......

Allahın emri peygamberin kavliyle.......

efendim biz buraya hayırlı bir iş için geldik -hoşgeldiniz -kızınızı oğlumuza verir misiniz? istiyoruz da.oğlum da çok istiyomuş. -hayır -peki -peki siz kızınızı oğlunuza alır mısınız? bizim ki de istiyomuş.hem de çok. -ehehee tabiki hayır. -ahah hah hah ne güzel -e biz kalkalım artık -çok hayırlı bi iş oldu.gene bekleriz efendim. -tabi gene geliriz hayırlısıyla. -güle güleee. efendim...
  2. Allah neden kadın peygamber göndermedi

Allah neden kadın peygamber göndermedi

Allah neden kadın peygamber göndermemiştir? “(Ey Resûlüm!) senden önce de kendilerine vahyeder olduğumuz erkeklerden başkasını (peygamber) göndermedik. (Ve siz ey müşrikler) eğer bilmiyorsanız o halde ehl-i zikre (iyi bilenlere) sorun!” (Nahl/43) Kadının mizacı, peygamberlik vazifesine uygun değildir. Peygamberlik vazifesinin elbette gayet ağır şartları vardır. Kadın ise yaratılışı ve mizacı...
  3. Allah'ın Emri Peygamberin Kavliyle...

Allah'ın Emri Peygamberin Kavliyle...

Sözlü Nişanlı, evli olan bayanlar hepimizin başından Allah'ın emri peygamberin kavliyle başlayan isteme sözleri geçmiştir.Belki de bazılarımızın çok ilginç yada komik anılarıda vardır.Sizi ana babanızdan istemeye geldiklerinde çok merak ediyorum hangi duyguları yaşadınız?Kız isteme faslı nasıl geçti?:D İlk ben başlamak istiyorum yeni bölümümüz hayırlı olsun diyerekten:D:D Eşimle anlaşarak...
  4. Allah  ne demek?

Allah ne demek?

Merhaba Allahın anlamı nedir?Allah ne demektir ?Yardımcı olurmusunuz?
  5. Allahtan korkmak ne demektir?

Allahtan korkmak ne demektir?

Allah’tan korkmak, bir zalimden korkmak gibi değildir. Bu korku, saygı ve sevgi ile karışık olan bir korkudur. Aşıkların maşuklarına karşı yazdıkları şiirlerde, böyle korku içinde olduklarını bildiren beyitleri az değildir. Maşukunu kendinden pek yüksek bilen bir aşık, kendini o sevgiye layık görmeyerek, hislerini böyle korku ile anlatmaktadır. İnsan, sevdiği kimseyi, herhangi bir şekilde...

Sayfayı Paylaş