gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allah'ın yarattıkları varlıklar içerisinde en mükemmeli nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Allah'ın yarattıkları varlıklar içerisinde en mükemmeli nedir? teşekkür ediyorum sorularım bitti ayrı ayrı olduğu için başlıklarıda ayrı ayrı açtım umarız kızmazsınız tşk.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Hayır neden kızalım, bu bölüm sizlerin soruları için var. :) Sizler soracaksınız ki siz , araştırarak biz ve bilmeyenler öğrenebilelim :)

Allah(C.C)'ın yarattıkları içinde en mükemmeli şüphesiz insandır. Hz.Adem'i yaratan Allah(C.C) , meleklerden ona secde etmelerini istedi, melekler bu emri yerine getirirlerken sadece cinlerden olan iblis bunu yerine getirmedi ve Allah(C.C)'ın huzurundan kovuldu. Bu bilgi Kur'an-ı Kerim 'de bulunur. (Araf suresi /11-18.ayetler ) :)

Allah'ın yarattıkları varlıklar içerisinde en mükemmeli nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayahan - Allah'ım Neydi Günahım

Kayahan - Allah'ım Neydi Günahım

Allah'ım neydi günahım Günahım neydi Allah'ım Dualarımda yalvarmıştım Onla olmaktı isyanım Can yoldaşım Arkadaşım Kaderimdi Sen yazmıştın Ben nerde yanlış yaptım Bitti dünyam ziyan oldum ziyan Ah bir anlasam Nerede nerede nerede Ben nerde yanlış yaptım Nerede nerede nerede Ben nerde yanlış yaptım Allah'ım Mumlar yakmıştım Yalvarmıştım Sen yazmıştın olabilirdi Olabilirdi olabilirdi Sevgi...
  2. Allah'ın (c.c) Varlığına İnanmayan Adam..

Allah'ın (c.c) Varlığına İnanmayan Adam..

İmam-ı Azam Ebu Hanifenin çocukluk yıllarında idi. Allah diye yaratıcının olmadıgını, her gittigi yerde bilginlerle görüşerek tartışmalar yapan bir dinsiz döne dolaşa Küfe şehrine gelir. Sapık fikirlerini anlatmaya başlayan bu dinsizin, Küfe bilginleriyle görüşüp münazara yapma istegine gülen müslümanlar 'Bizim küçük bir bilginimiz var, eger onunla karşılaşıp yenersen, büyük bilginlerimiz...
  3. mal varlıklarını neye borçlular

mal varlıklarını neye borçlular

zenginliklerine zenginlik katan iş adamları bunu legal mi illegal yollardanmı sağlıyor acaba bilinmez!.... TARİHİ ESER KAÇAKÇISI VİTALİ BEY! VAKKO'NUN KURUCUSU VİTALİ HAKKO ÖNCEKİ GECCE DOSTLARININ BİRARAYA GELDİĞİ BİR DAVETTE ANILDI. ÜNLÜ İSİMLER VE YAKINLARI HAKKO'YLA GEÇİRDİKLERİ ZAMANI VE ESKİ GÜNLERE DAİR ANILARINI ANLATTI.. Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği, 'Yeni Bir...
  4. Allah'ım ! Varlığım Senin varlığının şahidi .Varlığım Senin Rahmetinin şahidi! ...!!!

Allah'ım ! Varlığım Senin varlığının şahidi .Varlığım Senin Rahmetinin şahidi! ...!!!

Allah'ım ! Kanadı kırık bir kuş gibiyim. Uçsam uçamıyor, göçsem göçemiyorum. Yarım bırakılmış bir düş gibiyim. Yardan da, serden de geçemiyorum. Menzile erememe korkusu sardı benliğimi Kolum kanadım kırık , gönlüm bin pare! Ey kalpleri evirip çeviren, ey gönüller sahibi ! Yaraları saran , dağılanı toplayan Sensin ! Varlığım Senin varlığının şahidi Varlığım Senin Rahmetinin...
  5. Allah'ın özellikleri nelerdir

Allah'ın özellikleri nelerdir

Allah'ın özellikleri nelerdir Selam arkadaşlar Allah'ın özellikleri nelerdir lütfen bilginiz varsa dini konularda yazın.

Sayfayı Paylaş