gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allahın zati sıfatları nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Allah'ın zati sıfatları nelerdir yazar mısınız ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Allahın zati sıfatları nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zati Sıfatlar

Zati Sıfatlar

zati sıfatlar Zafi sıfatları sizinle paylaşmak istedim ilk olarak tanımı yapıyorum.. Sadece Allah'ta bulunan,varlıklardan herhangi birisinde bulunmayan,bulunması da mümkün olmayan özelliklerdir. Vücut: var olmak demektir.Allah vardır,varlığı başkasından değil kendisindendir.Varlığı kendisine hastır. Kıdem: varlığının başlangıcı yoktur. Başlangıç itibariyle sonsuzdur, ezelidir. Beka:...
  2. Allah'ın sıfatları ve anlamları nelerdir ?

Allah'ın sıfatları ve anlamları nelerdir ?

Arkadaşlarım bana Allah'ın sıfatları ile ilgili geniş bir bilgi gerekmekte. Var ise sitenizden linkinin yok ise geniş olarak yeni bir başlıkta açıklamalarının yazılmasını rica ediyorum. Allah rağzı olsun sağolun.
  3. Allah'ın (CC) Sıfatları Nelerdir?

Allah'ın (CC) Sıfatları Nelerdir?

Allahın sıfatları nelerdir kaça ayrılır zati sıfatlar subuti sıfatlar anlamları açıklamaları ile ilgili bilgiler burada melekler Yüce Allah'ın sifatları geçmişten geleceğe her zaman varolmuş ve sonsuza kadar varolacak sıfatlardır melekler :) Bu sıfatları insanlara yakıştırılan sıfatlardan çok çok ayrı tutmak lazımdır,kıyaslanamaz.Bizler Allah-ü Teala'nın mahiyetini ve zatını kavrayamadığımız...
  4. Allah kimdir?Allahın anlamı nedir?

Allah kimdir?Allahın anlamı nedir?

bu konu;Allah kimdir,Allah nedir hakkında bilgiler vermektedir Arapların Allah, batılıların God ve Farsların Huda dedikleri varlık. Her toplumun, kendisine has bir tabirle ona işaret ettikleri bu varlık kimdir? Ne gibi nitelik ve özellikleri vardır?(Özellikle ataist lerin google den sık aradığı kelimler..)Allah; Yüce Yaratıcının özel ismidir. Bu isim, Onun kemal, cemal ve celal...
  5. Allahtan korkmak ne demektir?

Allahtan korkmak ne demektir?

Allah’tan korkmak, bir zalimden korkmak gibi değildir. Bu korku, saygı ve sevgi ile karışık olan bir korkudur. Aşıkların maşuklarına karşı yazdıkları şiirlerde, böyle korku içinde olduklarını bildiren beyitleri az değildir. Maşukunu kendinden pek yüksek bilen bir aşık, kendini o sevgiye layık görmeyerek, hislerini böyle korku ile anlatmaktadır. İnsan, sevdiği kimseyi, herhangi bir şekilde...

Sayfayı Paylaş