gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

allahtan kork mührümü bozma

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

"ALLAH’TAN KORK, MÜHRÜMÜ BOZMA!" Geçmiş ümmetlerde gurbete çalışmaya giden üç arkadaş, bir ara yoğun bir yağmura mâruz kalınca yol kenarındaki bir mağaraya sığınırlar. Ne var ki, karşı dağdan, düşen yıldırım sebebiyle kopup yuvarlanan bir taş gelir, içinde bulundukları mağaranın kapısına sıkışıp kalır.
    İçeride bulunan üç arkadaş korkup düşünmeye başlarlar. Nasıl çıkacaklar kapanmış olan mağaradan? Biri der ki: Bu belâdan kurtulmamızın bir çâresi olabilir. O da, Rabbimizin rızâsı için yapmış olduğumuz iyilikler. Gelin bunları şefaatçı yapıp buradan kurtulmayı Rabbimizden dileyelim.
    Bu sebeple biri der ki:
    – Ey Rabbim! Ben yanında işçi çalıştıran biriydim. Bir gün, çalışan işçim akşam yevmiyesini almaya gelmedi. Ben de onun parasını onun adına ayırıp çalıştırdım. Seneler sonra gelince parasını kazancıyla birlikte verdim. Şaşırdı, almak istemedi. Sonra ciddi olduğumu anlayınca yevmiyesini kazancıyla alıp sevinerek gitti. Bunu sadece senin rızân için yaptım. Eğer senin yanında makbul oldu ise, bunun hürmetine şu kayayı, çıkacağımız yerden uzaklaştır!
    Bu dua üzerine kaya yerinden kımıldar, ama çıkılacak kadar yer açılmaz.
    İkincisi de şöyle der
    – Ey Rabbim! Ben annesine çok hizmet eden biriyim. Bir gece annem su istemiş, ben de koşup dışarıdan su getirmiştim, baktım annem uyumaktadır. Karşısında uyanıncaya kadar bekledim. Gece yarısı uyandığında beni karşısında bekler halde görünce çok memnun olup duâ etmişti. Bunun hürmetine bu belâdan bizi kurtar.
    Kaya biraz daha kımıldar, ama yine kurtulmaya yeterli değildir.
    Üçüncü olarak da son arkadaşları şöyle duâ eder:
    – Ey Rabbim! Memleketimizde kıtlık olmuş, bir çok âile açlık belâsına mâruz kalmıştı. Benim durumum ise iyi idi. Bir gün komşum kızı yanıma gelip açlıktan ölüm tehlikesi geçirmekte olan âilesi için benden yiyecek birşeyler istemiş, ben de ona kendisini bana teslim etmesi halinde istediğini verebileceğimi söylemiştim. Başka çâresinin kalmadığını anlayan kızcağız, nihayet isteğime râzı olmuş, birlikte tenha yere gittiğimizde birden şu ikazda bulunmuştu:
    – Ey elinde imkân olan adam! Allah’dan kork, benim iffet mührümü nikâhsız bozmaktan hicap duy! Bu mühür, ancak nikâhla bozulur, başka değil!
    Bu beklenmedik ikazdan korkup titremeye başladım. Kendimi mâsum bir kızın namus mührünü bozan iffetsiz durumuna düşürmekten utandım ve dedim ki:
    – Haydi gel, istediğin kadar yiyecek al, mührünü muhafaza ederek iffetinle yaşa.
    Böylece ona istediğini verdim ve mührünü bozmadım. Bunu senin rızân için yaptım. Eğer kabul edildi ise, şu kayayı kapımızdan uzaklaştır da çıkıp kurtulalım.
    Bir de baktılar ki, sıkışmış kaya paldır küldür yuvarlanıp gitti, kurtulup dışarı çıktılar.
    Evet, işte iffetsizlerin yersizliğini söylemek istedikleri kızlık işaretinin hadisteki adı mühürdür.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: allahtan kork mührümü bozma
    ellerine sağlık canım çok güzeldi

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

sagol dostum,sevgilerrrrrrrr

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

çok hoş bir hikayeydi eline sağlık canımm

5. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    sagol citoss sevgilerle canimmm

6. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: allahtan kork mührümü bozma

emeğine sağlık

allahtan kork mührümü bozma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. korkun bızden

korkun bızden

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. "allah’tan Kork, MÜhrÜmÜ Bozma!"

"allah’tan Kork, MÜhrÜmÜ Bozma!"

Geçmiş ümmetlerde gurbete çalışmaya giden üç arkadaş, bir ara yoğun bir yağmura mâruz kalınca yol kenarındaki bir mağaraya sığınırlar. Ne var ki, karşı dağdan, düşen yıldırım sebebiyle kopup yuvarlanan bir taş gelir, içinde bulundukları mağaranın kapısına sıkışıp kalır. İçeride bulunan üç arkadaş korkup düşünmeye başlarlar. Nasıl çıkacaklar kapanmış olan mağaradan? Biri der ki: Bu...
  3. Nikahı bozma

Nikahı bozma

dini nikahın bozulması rüyada nişan bozmak rüyada nişan atmak kadın imam nikahını bozabilir mi kadın dini nikahı bozabilirmi Bir kimse rüyada hanimindan aldigi mal karsiliginda hanimindan ayrilmasi, ölüm veya isten ayrilmaya yahut yolculuk sebebiyle ayriliga isarettir. Allah Teala (C.C.)
  4. İncittiğiniz İnsanin Bedduasindan Korkun...

İncittiğiniz İnsanin Bedduasindan Korkun...

bedduadan nasıl kurtulunur beddua dan kurtulmak bedduadan kurtulmak Efendimiz (sas) Hazretleri redde uğramayacak üç duadan söz eder. Bu üç duayı da şöyle sıralar: 1- Ana babanın çocukları hakkındaki duaları. 2- Misafirin ev sahibi hakkındaki duası. 3- Mazlumun zalim hakkındaki duası. İşte bu üç duaya ehemmiyet vermeli, bu duaların bedduaya dönüşmemesine dikkat etmelidir. Aksi halde...
  5. Dinle'n Kork

Dinle'n Kork

Evet arkadaşlarım yaz geliyor... Bildiğiniz gibi yaz eğlenceleriyle meşhurdur ve bu eğlencelerin arasında çeşitli festivallerde vardır. Şimdi size bir festivalin taıtımını yapıcam Dinle'n Kork FANTAZİ PARK/RESORT DA yapılacak olan festivalimiz iki gün sürmektedir. Festivalde yer alacak şarkıcılar Ceylan Emrah Alişan ve aşağıda posterde gördüğünüz isimlrden oluşmaktadır Not: Konserde...

Sayfayı Paylaş