gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Alman Ekmeği

Konu, 'Dünya Mutfakları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 500g un 1 kase ılık su
    1 paket (42g) yaş maya (yaşmaya yoksa 1 paket kuru maya)
    1 kesme şeker
    1 tatlı kaşığı tuz (ben bir tutam kullandım)
    2 yemek kaşığı zeytinyağı
    1 yumurta
    üzerine çörek otu veya susam
    Yapılışı
    mayayı ve kesme şekeri ılık suda eritin. unu bir kaba alın. ortasını havuz gibi açın. açtığınız havuzun kenarlarına tuzu serpin. mayayı unun ortasına boşaltın. bir yandan yoğururken diğer yandan yavaş yavaş zeytinyağını ve yumurtayı ekleyin. hamuru iyice yoğurup üzerine bir bez örtün ve 1 saat mayalanmaya bırakın. hamur kabarınca bir iki defa daha yoğurun. hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar koparın. kopardığınız parçayı yuvarlayıp elips şekli verin. ortasına baş parmağınızla bastırarak uzun bir çukur oluşturun. bunu yağlı kağıt serili veya hafif yağlanmış tepsiye koyun. bu arada fırını 220C'ye getirin. ısınmaya başlayınca fırını kapatın. kalan tüm hamurlara da aynı işlemi uygulayın.
    ekmeklerinizin üzerine fırça ile oda sıcaklığında su sürüp çörek otu veya susam serpin. ısıya dayanıklı bir kaseye kaynar su koyun. bu kaseyi fırının en altına yerleştirin. (kaynar su fırın çalışırken buhar oluşturup ekmeklerinizin içinin yumuşak olmasını sağlayacaktır.) tepsiyi fırına koyun. 5 dakika sonra tepsi hala içinde iken fırını çalıştırın. (tekrar 220C'de) üzerleri kızarana kadar pişirin.

Alman Ekmeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  2. Ekin ekmek

Ekin ekmek

Rüyada ekin ekmek, evlenmeye isarettir. Bir kimse rüyada ekin ektigini görse haniminin hamileligine isarettir. Rüyada ekinin yanmasi, açlik ve kitliga isarettir. Yesil ekinde gezdigini gören kimse iyi amele, ibadet ve taata kosar. Bir tarlaya ekin ektigini gören kimse, evliyse çocuga, bekarsa evlenmeye, kiraya veren kimse için mahsulat ve emlakinin ücretinden eline çok mal geçmesine,...
  3. Çavdar ekmeği

Çavdar ekmeği

hamilelikte çavdar ekmeği gebelikte çavdar ekmeği Içinde bulunan ruh sikintisindan kurtulus yolunun açilacagina isarettir.
  4. balık ekmek

balık ekmek

1 yumurta 2 dilim siyah yada kepekli ekmek 1 büyük dilim taze kaşar yada dil peyniri Çeyrek su bardağı süt Yumurta ve sütü küçük bir kasede iyice çırpın. Kaşar peyniri iki dilim ekmeğin ortasına koyup hazırladığınız bu sandöviçi yumurtalı karışımın olduğu kaseye oturtun. Bir süre sonra ters çevirip ekmeğin tüm yumurtalı sütü emmesini sağlayın. Teflon tavaya çok az sıvı yağ sürüp kısık ateşte...
  5. Zeytinyağlı Alman Ekmeği...

Zeytinyağlı Alman Ekmeği...

alman ekmek çeşitleri dünya ekmek çeşitleri tarifleri dünyadaki Bu ekmek almanyada cok yenir Meleklerim ve Tadida oldukca lezzetlidir :) buyrun... Malzemeler500g un 1 kase ılık su 1 paket (42g) yaş maya (yaşmaya yoksa 1 paket kuru maya) 1 kesme şeker 1 tatlı kaşığı tuz (ben bir tutam kullandım) 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yumurta üzerine çörek otu veya susam Yapılışı...

Sayfayı Paylaş