gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Alman Kurabiyesi

Konu, 'Dünya Mutfakları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 375 gr.Tereyağı 5 Bardak Un
    1 Tatlı Kaşığı Maya
    1 Yemek Kaşığı Krem Şanti
    2 Yumurtanın Sarısı
    100 gr.İri Taneli Toz Şeker
    Yapılışı Yağı, unu ve parçalara ayırdığınız mayayı bir el mikseri ile iyice karıştırın.Daha sonra elinizin de yardımı ile yumuşak bir hamur oluşturun.Sıcak bir ortamda üstü kapalı bir biçimde 20 dk.bekletin.Hamuru unlanmış bir zeminde yarım santim kalınlığında açın.6,5 cm çapında ortası 2,5 cm kesilmiş kurabiyeler oluşturun. Halkaları tabanında yağlı kağıt bulunan bir tepsiye yerleştirin,yumurta sarısı ile sıvayın ve şekerleri üzerine serpiştirin.175 derece ısıda 12-15 dk.pişirin.Ve soğumaya bırakın.

Alman Kurabiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yüzük kurabiyesi!

yüzük kurabiyesi!

yüzük kurabiyesi yüzük kurabiye yüksük kurabiye Malzemeler 500 gr un 300 gr margarin 1 Su bardağı pudraşekeri 1.5 Çay kaşığı kabartma tozu 1 Adet yumurta 1 Paket vanilya Kreması için : 1 Su bardağı süt 1 Adet yumurta Yarım su bardağı tozşeker 4-5 Çorba kaşığı margarin Yarım çay kaşığı vanilya Üzerine : Hindistancevizi ve antep fıstığı Hazırlanışı * Öncelikle margarin ve...
  2. Anne kurabiyesi

Anne kurabiyesi

anne kurabiyesi anne kurabiye kurabiyesi tarifi tarifleri kurabiyeleri Malzemeler: 7 kahve fincanı un 2çay bardağı şeker 1çaybardağı yoğurt 1çaybardağı çiçek yağı 1çaykaşığı karbonat 1çay kaşığı tarçın 1limon kabuğu rendesi Bir yumurta (Sarısı üstüne akı içine kullanılacak) Üstü için; Yumurta sarısı, Ceviz Yapılışı: Un,şeker,yoğurt,çiçek yağı,karbonat,tarçın,limon kabuğu karıştırılır...
  3. Dilek Kurabiyesi

Dilek Kurabiyesi

Malzemeler 1 Adet Yumurta 1 Su Bardağı Pudra Şekeri 1 Paket Yumuşatılmış Margarin 1 Paket Kabartma tozu Alabildiğince Un 4 Tatlı Kaşığı Kakao Yapilis Tarifi 1 adet yumurtayı,1 su bardağı pudra şekerini,1 paket yumuşatılmış margarini,1 paket kabartma tozunu ve bu malzemenin alacağı kadar unu ekleyin.Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edene dek yoğurun. Hamuru iki eşit parçaya...
  4. Browni Kurabiyesi

Browni Kurabiyesi

Kızlar buraya eklediğim tarifleri daha önce yapmadım ama not ediyorum mutlaka deneyeceğim :D Utanarak söylemeliyim ki yemek yapmayı bilmiyorum :( :) Ama bu kurabiyeler oldukça lezzetli görünüyor sanırım yapmalıyım :) Kullanılan Malzemeler: 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker125 gr. (yarım paket) margarin 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su...
  5. Un kurabiyesi

Un kurabiyesi

Merhaba, Malzemeler 1 paket tereyağı, oda sıcaklığında 1 çay bardağı sıvıyağ 6 yemek kaşığı pudra şekeri 4 yemek kaşığı buğday nişastası 1 paket şekerli vanilin Alabildiği kadar un ( Yaklaşık 4 su bardağı ) 1 çay bardağı pudra şekeri ( Üstüne serpmek için) Yapılışı 1- Tereyağ, sıvıyağ,vanilini ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Nişasta ve unu ekleyerek hamuru...

Sayfayı Paylaş