gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Almanların Mezhebi Nedir merak ettim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar ben almanlar ile ilgili bir çok konuyu merak ediyorum ve şimdide sizden Almanların Mezhebi Nedir diye bilgi rica ediyorum şimdiden cevaplar için çok tşk ederim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Almanya'da Mezhep
    Almanya'nın Mezhebi

Almanya'da en baskın din Hıristiyanlık'tır. Halkın %64'ü Hıristiyandır. Bunu %4 oranla İslam takip eder. Almanya'da halkın yaklaşık üçte ikisi Katolik ve Protestan mezheplerinden birini benimsemektedir. Almanya'daki diğer mezhepler ise; Evanjelizm, Sünni, Alevi, Şii, Kadıyani, Tasavvuf, İsmailidir. Ayrıca Musevilik inancı da vardır. Almanya'daki diğer dini topluluklar 50,000'den az sayıda taraftara sahiptir. Yaklaşık 24.4 milyon Alman ise (29.6%) herhangi bir dine inanmamaktadır.

Almanların Mezhebi Nedir merak ettim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hohlamak Neden Isıtır merak ettiniz mi

Hohlamak Neden Isıtır merak ettiniz mi

Hohlamak Neden Isıtır Hohlamak Neden Isıtır Sıcak bir içeceği, çayı, kahveyi, çorbayı üfleyerek soğutmaya çalışırız. Kışın soğuk havalarda ise ellerimizi ısıtmak için hohlarız. Aslında iki harekette de ciğerlerimizdeki havayı dışarı veriyoruz. O zaman nasıl oluyor da bir dudak hareketi ile istediğimizde sıcak, istediğimizde soğuk hava verebiliyoruz? Her ikisinde de ciğerlerimizden gelen...
  2. Hiç merak ettiniz mi gökyüzü neden mavidir?

Hiç merak ettiniz mi gökyüzü neden mavidir?

gökyüzü neden mavidir? . Bu işin daha ilginç bir yanı var. Güneşin ışığı ne renktir, hiç düşündünüz mü? Çoğunuzun sarı diyeceğine eminim. Güneş ışığı beyazdır, yani bir renk değildir, bütün renklerin karışımıdır. Bunun ispatı ise çok kolaydır. Eğer evinizde kristal bir avize varsa, bir parçasını annenize belli etmeden alın ve güneşe doğru tutun. Kristalin ışığı kırarak aynı gökkuşağının...
  3. Merak ettim Türklerin Medeniyete Katkıları Nelerdir

Merak ettim Türklerin Medeniyete Katkıları Nelerdir

Merak ediyorum acaba Türklerin Medeniyete Katkıları Nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa bana yazsın bu sayfadan ki benimde merakım giderilsin :)
  4. 2012 Yeni Sezon Dizileri Neler merak ettim

2012 Yeni Sezon Dizileri Neler merak ettim

Kızlar kış boyu izlediğimiz diziler ya bitti ya da sezon finaline girdi bu dizilerin yerine bir sürü dizi geliyor fragmanlardan görüyoruz peki 2012 Yeni Sezon Dizileri Neler hangi diziler yeni sezonda oynayacak?
  5. Ramazanda Neden Oruç Tutulur merak ettim

Ramazanda Neden Oruç Tutulur merak ettim

Arkadaşlar garip gelebilir ama işte doğmatik inançlı değilim ben mantığımla benliğimle bilinçli inançlı olmak istedim için merak ettim Ramazanda Neden Oruç Tutulur bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş