gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Almanların Ünlü AtaSözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Alman Atasözleri Almanların Güzel Sözleri
    Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere daha önce http://www.meleklermekani.com/egitim-ve-kadin/208941-dunyaca-unlu-atasozlerinden-secmeler.html sunmuştuk. Şimdi ise bir misafirimizin almanların güzel atasözleri ricası üzerine, misafirperverliğimizi bir kez daha gözler önüne serip Alman Atasözleri paylaşımında bulunuyoruz.

Kargalarla yarenlik eden güvercinin tüyleri beyaz kalır,ama kalbi kararır.

Kadın,çalındıktan sonra duvara asılacak bir keman değildir.

Kart kuşu yolmak zordur.

Ödünç alan,özgürlüğünü satar.

Rica daima sıcak,teşekkür daima soğuktur.

Tanrı karıncayı yok etmek isteyince,ona kanat takar.

Korkak olduğunu bilmeyen herkes cesurdur.

Göz mideden büyüktür.

Düşmek suç değildir,düşüp kalmak suçtur.

Gözler kendilerine, kulaklar başkalarına inanırlar.

Kadeh içinde, denizde boğulanlardan çok daha fazla insan boğulmuştur.

Ufak hırsızlar asılır, büyük hırsızlar serbest bırakılır.

Balıklar oltayla, insanlar tatlı dille avlanır.

Barış zamanında bir yumurta, savaş zamanında bir öküzden daha iyidir.

Bozuk yumurta bütün yemeği bozar.

Eğitim özgürlüğe götürür.

Herkes kendi kaderinin demircisidir.

Konuşulan bir sevinç iki kat olur, paylaşılan bir acı yarıya iner.

Savaş, barışın sağladığını yıkıp gider.

Yüreklilik insanın 3. koludur.

Almanların Ünlü AtaSözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Almanca Atasözleri 2012

Almanca Atasözleri 2012

Almanca Atasözleri 2012 *Geteiltes Leid ist halbes Leid. Paylaşılan dert yarım derttir. *Nichts zu wissen ist keine Schande, nichts zu Lernen ist eine Schande. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. *Auch wenn man einem Esel die Ohren abschneiden würde, würde er nicht zum Vollblutpferd Eşeğin kulağını kesmekle küheylan olmaz:bazı insanlar da vardır ki kendilerine ne denli ceza...
  2. Almanca Atasözleri kısa

Almanca Atasözleri kısa

Almanca Atasözleri kısa almanca güzel sözler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda Almanca atasözleri ve bu atasözlerinin türkçe anlamlarını sizlerle ve ilgili tüm arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Nichts zu wissen ist keine Schande, nichts zu Lernen ist eine Schande. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp Auch wenn man einem Esel die Ohren abschneiden würde, würde er nicht zum...
  3. Dünyaca Ünlü Atasözleri

Dünyaca Ünlü Atasözleri

Dünyaca Ünlü Atasözleri Merhaba millet bana acilen Dünyaca Ünlü Atasözleri yazın bekliyorum sizi
  4. Dünyaca Ünlü Atasözlerinden Seçmeler

Dünyaca Ünlü Atasözlerinden Seçmeler

Dünyaca Ünlü Sözler Ünlü Atasözleri Bizlerin olduğu kadar başka milletlerin de kendilerine özgü atasözleri var melekler :) Bakın birkaçını sizler için yayınlıyoruz :tik: Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma. (Rus Atasözü) Rüzgara tüküren, kendi yüzüne tükürür. (İtalyan Atasözü) Bir gün su içeceğin çeşmeye çamur sıçratma. (İsrail Atasözü) Kör ata ha göz...
  5. Almanların Atasözleri lazım bana

Almanların Atasözleri lazım bana

Arkadaşlar ben Almanların Atasözleri için yazıyorum size aranızda Almanların Atasözlerini bilen varsa lütfen bana bir kaç Almanların Atasözleri örnekleri yazsın.

Sayfayı Paylaş