gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Almanların Yemekleri Nelerdir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar acaba sizlerin arasında Almanların Yemekleri Nelerdir bilen var mı? Almanların Yemekleri Nelerdir ben çok merak ediyorum Almanların Yemekleri Nelerdir biliyorsanız lütfen bu merakımı giderin.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Almanların Ünlü Yemekleri Nelerdir

Almanların En Ünlü Yemekleri Nelerdir

Her ne kadar Alman halkı biraya düşkünlüğüyle tanınsa da Alman mutfağı da dünyada hatırı sayılır yerlerden birinde bulunuyor.

Özellikle domuz eti'nin Alman mutfağı'ndaki yeri özeldir.Hemen hemen bütün bölgelerde, yemekler sosisle yenir. Almanya'da 1500'den fazla sosis çeşidi üretilmektedir. En popüler sebzeler patates, lahana, havuç, şalgam, ıspanak ve fasülyedir.

Almanya'nın güney bölgeleri olan Bavyera ve Swabia, birçok ortak yemek kültürünü paylaşmaktadır Malzeme ve yemekler eyaletlere göre değişmektedir Hem ulusal, hem bölgesel nitelikte birçok önemli yöresel yemek bulunmaktadır İlk zamanlar yöresel haldeki bir çok yemek, günümüzde değişiklikler geçirerek ülke çapına yayılmışlardır.

Pizza ve makarna gibi İtalyan yemekleri, Döner gibi Türk ve Arap yemekleri özellikle büyük şehirlerde oldukça yaygın olarak satılmaktadır. Uluslararası burger zincirleri ve Çin restorantları ülkenin birçok yerine yayılmıştır. Hint, Japon ve diğer Asya mutfaklarının popüleritesi artmaktadır. Yüksek profilli dokuz Alman restorantı, restorantları uluslararası derecelendiren Michelin Rehberi tarafından üç yıldızlı olarak ilan edilmiştir. Yine 15 restorant iki yıldız almıştır.

Almanların Yemekleri Nelerdir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. batırık yemeğini biliyor musunuz

batırık yemeğini biliyor musunuz

batırık Malzemeler 2,5 Su bardağı ince bulgur 3 Su bardağı ılık su 1,5 Su bardağı tahin 150 gr kuru soğan 3 Orta boy (250 gr)domates 1/2 yemek kaşığı domates salçası 6-7 adet yeşil soğan 1 demet maydanoz 1/2 Su bardağı limon suyu (isteğe bağlı artırılabilir 2,5 Tatlı kaşığı tuz 1,5 Tatlı kaşığı kırmızı biber 1,5 Tatlı kaşığı kimyon Yapılışı Bulguru derin tepsiye koyunuz ve ılık suyla...
  2. Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Hazır yiyeceklerin düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu belirten uzmanlar, birçok hazır yiyeceği uzun süre taze tutmak için katkı maddeleri eklendiğini belirttiyorlar. Howstuffworks'te yer alan haberde, 5 büyük fast food zincirinin menülerini inceleyen uzmanlar, en yaygın kullanılan 10 katkı maddesini açıkladılar; 1. Tavuk eti: Tavuk eti, sığır veya hindi etinden daha ön planda ilk sırada...
  3. Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

neden güleriz, sebepleri, sonuçları, gülme durumları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Mutlu olduğumuzda,sinirlerimiz bozulduğunda, komik birşey gördüğümüzde hep güleriz.Bunlar bildiklerimiz.Peki ya bilmediklerimiz? Doğduktan hemen sonra ağlamaya başlayan bebek yaklaşık 4 hafta sonra gülmeye başlar. Anne ve babasının bu durumdan hoşnut olduğunu anlayan...
  4. polis olurken almam gereken eğitimleri biliyor musunuz

polis olurken almam gereken eğitimleri biliyor musunuz

Kızlar polis olmak istiyorum ama alınan yada alınacak eğitimler beni korkutuyor açıkçası. Bu polis olacağım zaman hangi eğitimleri alıyorum. bunu bilenler paylaşırsa sevinirim.
  5. Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

Selam millet aranızda Almanların Ünlü Yemeği ne bilen varsa bana Almanların Ünlü Yemeği hangisi yazsın lütfen çünkü harbiden de merak ettim.

Sayfayı Paylaş